امیر عبداللهیان در ژنو/ فرصتی برای فشار به رژیم صهیونیستی

به گزارش آوای البرز، طبق برنامه ریزی انجام شده ،سخنرانی وزیر امور خارجه جمهوری ایران در این نشست در روز دوشنبه ۷ اسفندماه انجام می شود.

نشست شورای حقوق بشر سازمان مل از ۲۶ فوریه تا ۶ آوریل (۷ اسفند تا ۱۸ فروردین) در ژنو سوئیس برگزار می شود و کارشناسان مسائل بین الملل معتقد هستند که این نشست فرصتی است تا در این نشست‌ها به منظور ایجاد فشار بین‌المللی و تاثیرگذاری بر رژیم اشغالگر صهیونیستی،اقداماتی از سوی کشورها و سازمان های حقوق بشری برای توقف جنایت های رژیم اسراییل علیه مردم غزه انجام شود.

به با اساس آنچه که بحرینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژنو اعلام کرده است ، ایران در کنار کشورهای اسلامی و همفکر که حامی مردم فلسطین هستند، در نشست ۵۵ شورای حقوق بشر صدای مظلومیت مردم فلسطین خواهد بود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان حضور در ژنو در روز دوشنبه ۷ اسفندماه در دو نشست «بخش عالی رتبه کنفرانس خلع سلاح » و همچنین نشستی با محوریت موضوع فلسطین نیز سخنرانی می کند.

ملاقات و گفتگوی دوجانبه با وزیران امور خارجه برخی کشورهای شرکت کننده در نشست شورای حقوق بشر و نیز مسئولان عالی سازمان ملل متحد از دیگر برنامه های وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این سفر خواهد بود.

311311

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.