امیرعبداللهیان در دیدار لاوروف: روسیه مشکل مسافران ایرانی را حل کند

به گزارش آوای البرز، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به همراه رئیس جمهور کشورمان به فدراسیون روسیه رفت و 30 دی ماه با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار و درباره مسائل دوجانبه گفتگو کرد. علاقه.

امیر عبداللهیان و لاوروف در این دیدار با اشاره به گسترش روابط ایران و روسیه، دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور را نشانه جدیت در گسترش و تعمیق بیشتر روابط جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه دانستند. . کشور باید در اسرع وقت توافقات انجام شده توسط نهادهای ذیربط در سطح روسای جمهور هر دو کشور را اجرا کند.

امیرعبداللهیان با اشاره به برخی مشکلات در فرودگاه مسکو که باعث تأخیر مسافران ایرانی می شود، از وزیر روسیه به شدت خواست تا برای رفع مشکلات ایجاد شده برای مسافران ایرانی اقدام فوری انجام دهد.

وزیر امور خارجه روسیه در این دیدار سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به روسیه را توسعه مهم روابط دو کشور دانست و تاکید کرد که اکنون زمینه برای گسترش ارتباطات دو کشور فراهم شده است. .

وی ابراز امیدواری کرد که پروژه های اقتصادی در دست اجرا در ایران با مشارکت شرکت های روسی هر چه زودتر به اتمام برسد.

وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر اهمیت حل و فصل مسائل کنسولی از جمله رفع موانع در فرودگاه و تلاش دوجانبه برای حل آنها، بر لزوم حل و فصل مسائل موجود توسط آژانس ها و پر شدن موضوع اصلی توسط برخی ایرانیان تاکید کرد. فرم های ویزا و مراجع آنها به هدف سفر توجه نمی کنند، در فرودگاه مسکو دچار مشکل می شوند.

وزرای امور خارجه ایران و روسیه آخرین تحولات وین و وین را با تاکید بر همکاری های دوجانبه و چند ملیتی مورد بررسی قرار دادند.

وزرای خارجه دو کشور بر لزوم نهایی شدن نقشه راه روابط دو کشور که در نشست روسای جمهور مطرح شد تاکید کردند.

در این دیدار آخرین تحولات افغانستان و مذاکرات یمن و وین در مورد تحریم ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

احزاب راه حل سیاسی در افغانستان را تشکیل یک دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام می دانند.

برای یمن، تاکید بر راه حل سیاسی مبتنی بر آتش بس، لغو تحریم های بشردوستانه و مذاکرات یمن است.

311311