امیرعبداللهیان: به ما اطمینان داده شد که روسیه برای دستیابی به توافق نهایی در وین همراه است

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین آوای البرز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز (سه شنبه 24 اسفندماه) به مسکو سفر کرده است، در توئیتی درباره سفر و دیدار خود با سرگئی لاوروف متقابل روسی نوشت: مسائل دوجانبه، اوکراین من یک جلسه سازنده در مورد موضوعاتی مانند.

وی گفت: ما مطمئن هستیم که روسیه متعهد به دستیابی به توافق نهایی در وین است.

وی افزود: مثل همیشه توپ در زمین آمریکاست تا پاسخ های لازم برای پایان موفقیت آمیز مذاکرات را بدهد.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه در نشست خبری با همتای روس خود با بیان اینکه روسیه مانعی برای دستیابی به توافق نخواهد بود، گفت: امیدواریم طرف آمریکایی در آینده نزدیک به افراط و تفریط پایان دهد.

لاوروف در دیدار با امیر عبداللهیان در دادگاهی در آمریکا گفت که روسیه در کنوانسیون وین علیه ادعاهای آمریکا مداخله نخواهد کرد و رویکرد مثبت به تلاش های مشترک را تا پایان حفظ خواهد کرد. (اینجا بخوانید)

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز در تماس تلفنی با وانگ یی وزیر امور خارجه چین از مسکو درباره مذاکرات وین گفتگو کرد.

به گزارش فارس، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه، سعید خطیب‌ساده سخنگوی وزارت امور خارجه، علیرضا حقیان دستیار دبیرکل و مدیرکل اوراسیا و علی اصغر خزی مشاور ویژه وزیر امور خارجه در این دیدار حضور داشتند. امور سیاسی با امیر عبداللهیه.

سعید خطیب الزاده، سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز (دوشنبه، 23 اسفند) از سفر امیر عبدالله به مسکو در نشست خبری هفتگی خود خبر داد. تحولات در اوکراین ایجاد شود، همه باید مسئولانه کمک کنند تا این جنگ به مناطق دیگر گسترش نیابد. اوراسیا دیگر نمی تواند جنگ های بیشتر را تحمل کند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه قبل پیشنهاد دهید