اقدام فریبکارانه سفیر آمریکا در لبنان

به گزارش شبکه تلویزیونی ال مانور؛ سفیر ایالات متحده در لبنان در مخالفت با معیارهای دیپلماتیک و بین المللی برای اقدامات تقلب آمیز و تلاش برای تحریک مردم لبنان به خیابان ها است ، این نشانه ای از مشارکت واشنگتن در امور لبنان است. وی روز گذشته برای جویا شدن از قیمت مواد غذایی از چندین فروشگاه در بیروت بازدید کرد. تحریم های اعمال شده توسط واشنگتن علیه لبنان یکی از دلایل اصلی بحران اقتصادی و معیشتی در لبنان است.

تلویزیون المنار شش ماه پیش به نقل از دیوید شنکار ، رئیس سابق سفیر آمریکا در لبنان ، دوروتی ضیا ، اظهار داشت. “کسانی که برای شش ماه آینده در ماه جولای اعتصاب غذا خواهند کرد ، می گویند ، بگذارید برود.”

هاشم آل – سید حسن خبرنگار تلویزیون المنار در مورد حرکت خائنانه و چشمگیر دورتی ضیا اظهار داشت: و اقتصاد آن. پس از نقاب زدن به مردم در خیابان ها ، آخرین اختراع وی در چندین مغازه در بیروت ظاهر شده و تقاضای غذا می کند که در تاریخ دیپلماتیک بی سابقه است.

یک کارشناس گفت: “این خلاف آداب و رسوم کنوانسیون ژنو است. وی به عنوان یکی از قطب های سیاسی در لبنان عمل می کند. کاری که امروز سفیر ایالات متحده انجام می دهد زمینه سازی برای حضانت لبنان است.”

خبرنگار افزود كه ایالات متحده در تلاش است تا از طریق سفیر خود در بیروت مرحله حمایت از لبنان را ایجاد كند. در همین حال ، ایالات متحده لبنان را در مناطق مختلف محاصره کرده است.

علی مراد ، کارشناس آمریکایی گفت: “از بخش بانکی گرفته تا مبادلات بانکی ، بانک های اعتباری خارجی ، به ویژه بانک های آمریکایی ، ایالات متحده نقش بدی را علیه لبنان بازی می کند.” آمریکایی ها از طریق این کارتل ها صحبت می کنند ، این موضوع را روشن می کنند و دیگر مخفی نمی شوند. دیوید شنکار ، مدیر سابق سفیر ایالات متحده در سازمان ملل در کنفرانسی در 10 مارس در واشنگتن گفت: “ما در ماه جولای در شش ماه آینده اعتصاب غذا می کنیم.” “این هدف اساسی آمریکایی ها است.”

خبرنگار المنار گفت که سفیر ایالات متحده بار دیگر در تلاش بود وانمود کند که به لبنان و مردم آن علاقه دارد ، اما دست داشتن کشورش در جنایت علیه لبنان پنهان نیست. در مورد دوروتی شیعه ، او شخصاً در حال بررسی عواقب جنایت خود است.

311311