افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب شرب در روزهای پایانی سال در تبریز – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمد خانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به افزایش دما و مصادف شدن با روزهای پایانی سال شاهد افزایش ۳۰ درصدی مصرف نسبت به سال گذشته بودیم.

وی ادامه داد: البته هرساله با وجود منابع تأمین آب کلانشهر تبریز از جمله سد نهند این افزایش بار مصرفی پوشش داده می‌شد ولی متأسفانه به دلیل خشکسالی سد نهند و از مدار خارج شدن یکی از منابع تأمین آب شرب کلانشهر تبریز از این نعمت بی بهره بودیم.

وی افزود: افزایش ۳۰ درصدی مصرف در این سه روز پایانی سال و افت فشار و قطعی آب برخی مناطق مرتفع کلانشهر تبریز باعث شد به دستور شخص استاندار آذربایجان شرقی به طور موقت از سد نهند برای پایداری شبکه آب تبریز استفاده گردد.

خانی خاطرنشان کرد: تا اواخر شب آب شرب کلانشهر تبریز برقرار خواهد شد و از دوم فروردین شاهد آب پایدار در سراسر کلانشهر تبریز خواهیم بود.

وی گفت: سد نهند خوشبختانه ذخیره آبی مناسبی دارد اما قرار براین بوده است که این ذخیره آبی برای پیک مصرف تابستان، از نیمه دوم خرداد وارد مدار شود.

وی افزود: ضمن عذرخواهی مجدد از همشهریان عزیز درخواست می‌کنیم از مصارف غیر ضروری خودداری نموده و در مصرف بهینه آب، شرکت آب و فاضلاب را یاری نمایند.