افزایش ۱۰۰ درصدی مراجعات به مراکز منتخب کرونا

به گزارش آوای البرز از خراسان، دکتر این اداره کل با اعلام این خبر افزود: در دی ماه امسال تعداد مراجعه کنندگان به مراکز منتخب کرونا رو به افزایش است و پس از شیوع آنفلوآنزا شاهد علائم موج هشتم هستیم. در صورت بحران کرونا باید مراقب باشیم که به این ویروس وحشتناک مبتلا نشویم

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 45 مرکز فعال داریم و در تمامی این مراکز با توجه به روند افزایشی در سایر کشورها، تعداد مراجعات افراد افزایش یافته است و قابل ذکر است موارد مثبت کووید. از 1 درصد در آذر 4 برابر شده است. این ماه در ژانویه به 4 درصد رسید و پاسخ 2 آزمایش از مجموع 50 آزمایش روزانه مثبت است.

مدیر توسعه و ارتقاء شبکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه توصیه اصلی ما این است که به افراد بالای 18 سال به ویژه سالمندان، زنان باردار، موارد نارسایی اندام و بیماران، دوز یادآوری داده شود، خاطرنشان کرد: شرایط ذاتی، پیوندی، خاص و صعب‌العلاج: در ماه‌های گذشته روند افزایشی بیماران آنفلوآنزا را داشتیم، اگر می‌خواهیم از تکرار این وضعیت در روند بیماران کرونایی جلوگیری کنیم، باید هرچه سریع‌تر برای پذیرش اقدام کنیم. دوز یادآوری واکسن کرونا.

دکتر. این اداره کل افزود: در فاصله زمانی ولادت حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) قرار داریم و چون روز موج هشتم است، تاکید می کنیم که جشن و سرور برگزار نشود. به ویژه مراسم ازدواج زوج های جوان، این روزها درخواست بسیار مهم ما از مردم عدم حضور در مجالس و مجالس شلوغ است، زیرا حضور در چنین مجالسی می تواند آسیب هایی را به عموم مردم به ویژه سالمندان، کودکان و زنان باردار وارد کند. مادران، گیرندگان پیوند و دیابتی ها.

مدیر توسعه و ارتقاء شبکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه اکثر زیرسویه های جدید دارای علائم گوارشی هستند و بیشتر مبتلایان را کودکان و سالمندان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: برای همه ما سلامت جامعه به ویژه در کودکان حرف اول را می زند. و نوجوانان و ما می خواهیم دانش آموزان از ماسک در محوطه مدرسه، در سرویس، در راه مدرسه و برگشت، والدین، مدیران و مددکاران استفاده کنند.ما به معلمان نیز توصیه می کنیم.

وی با بیان اینکه رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک هنگام حضور در کلاس و جلسه امتحانات پایان ترم نقش بسیار مهمی در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا دارد، گفت: از همه دانش آموزان، دانش آموزان، معلمان، اساتید و ناظران امتحانات مدارس و… می خواهیم. دانشگاه ها از این اصل حیاتی سلامتی که مثلث طلایی نام دارد پیروی کنند، بپرسند تا دچار مشکل نشوند. دانش آموز مشکل دارد، علائم دارد و بهتر است در خانه بماند تا برای همکلاسی ها مشکلی ایجاد نشود.

مدیر توسعه و ترویج شبکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از آسیب موج هشتم بحران کرونا و زیرگروه‌های xbb، xbb1، bq1، bq1.1 و 2BA پرهیز کنیم. خانواده Omicron 3 تا 5 برابر بدخیم تر از سویه دلتا است. اگر ابتدا دوز یادآوری واکسن کرونا را دریافت کرده و سپس واکسن سوم را مشاهده کردیم، اجازه دهید فشاری که درگیر آن هستیم در موج پنجم این بحران باشد. اصول مهمی مانند رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک.

46