افزایش مبتلایان به کرونا در شهرضا/ هیچ رسته شغلی تعطیل نیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الله ثنهای با اشاره به افزایش تعداد بیماران در شهرضا ، به خبرنگار آنلاین گفت: پس از اوج سوم کرونا در ماه نوامبر ، بیماری در این شهر تا اواسط فوریه فروکش کرد ، اما ما در تعداد مراجعه کنندگان بیماران افزایش داریم. مراكزی كه اخیراً انتخاب شده اند.

وی با بیان اینکه متوسط ​​تعداد بیماران در روز در ژانویه به 25 نفر رسیده و اکنون 60 نفر است ، گفت: متوسط ​​تعداد بیماران بستری در این شهر به 15 نفر رسیده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شارزا با بیان اینکه اگر روند رو به رشد بیماری ادامه یابد و رنگ شهر تغییر کند ، برخی از مراکز را طبق توصیه های مصوب وزارت بهداشت تعطیل خواهیم کرد: در حال حاضر در اینجا مشاغلی وجود ندارد شهر تعطیل نیست

وی در مورد ویروس کرونا افزود: احتمال شیوع بیماری در سطح شهر وجود دارد اما مورد دقیقی نداشته ایم.

وی تنها راه پیشگیری از شیوع ویروس جهش یافته انگلیس و ورود به پیک چهارم در شارجه را پیروی از پروتکل های بهداشتی و همکاری با تیم های ردیابی تماس عنوان کرد: ویروس 80٪ مسری تر از نژاد چینی است. این امر بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر را افزایش می دهد.

ویروس کرونا به احتمال زیاد جوانان و نوجوانان را تحت تأثیر قرار می دهد ، بنابراین در صورت ابتلا ، می تواند همه را تحت تأثیر قرار دهد. جیری ما در بیماران و بیماران بستری بیشتر در معرض خطر هستیم.