افزایش دمای پنحشنبه در شرق گلستان/ امکان وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع

آوای البرز/ گلستان مدیرکل هواشناسی استان گلستان روز پنجشنبه با صدور هشداری به افزایش دما و تشدید وزش باد گرم در جنگل ها و مراتع به ویژه در شرق استان اشاره کرد.

نوربخش داداشی در گفت وگو با آوای البرز، با اشاره به برگزاری جلسه پیش بینی کمیته بحران اقلیم استان به ریاست معاون فنی اداره کل هواشناسی گلستان اظهار کرد: در این جلسه تحلیل الگوها و نقشه های پیش بینی هوا منجر به انتشار آن شد. هشدار زرد شماره 31-1400 / 10/22.

وی با بیان اینکه به اداره کل مدیریت بحران و سایر دستگاه های خدمات رسان تشریح شرایط پیش بینی شده برای اطلاع رسانی به مردم و اقدامات لازم ارائه شده است، اضافه کرد: این امر به ویژه در شرق استان نسبتا شدید بوده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. پایان همان روز

بر اساس خروجی این پیش بینی، مدیرکل هواشناسی استان گلستان با تاکید بر پتانسیل آتش سوزی جنگل ها و مراتع در استان به ویژه در منطقه شرق، گفت: فکری به حال خود کنید.

داداشی با اعلام خبر نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان از روز جمعه تا اواسط هفته آینده گفت: .

وی با بیان اینکه تردد جاده‌ای، کاهش چشمگیر دید و لغزندگی جاده‌ها به ویژه در مناطق کوهستانی مانع از خطر این سامانه می‌شود، خاطرنشان کرد: بنابراین لازم است اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم انجام شود. دستگاه های اجرایی ذیربط

انتهای پیام/