افتتاح پروژه آبرسانی در شهر لنده پس از چند سال انتظار

به گزارش خبرگزاری آوای البرز کهگیلویه از استان بویر احمد؛اسفندیار برخا در تشریح ویژگی های این پروژه گفت: پروژه آبرسانی به شهرک های فجر و شهید رجایی که در سال 1397 آغاز و 4 سال بعد به اتمام رسید.

مدیرعامل آبفا گفت: 5 کیلومتر خط انتقال و یک کیلومتر زنجیره تامین بخشی از خط لوله جدید این پروژه است.

برخا ادامه داد: احداث و شبکه یک مخزن به حجم 1000 متر مکعب برق نصب ترانسفورماتور و ایستگاه های پمپاژ از دیگر اقدامات انجام شده در این پروژه می باشد.

وی با اشاره به تامین اعتبار این پروژه افزود: در مجموع 80 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی و کمک های بنیاد علوی برای اجرای پروژه آبرسانی هزینه شد.

بیش از 5000 نفر از آب آشامیدنی پایدار لذت می برند

مدیرعامل آبفا استان گفت: با اجرای این طرح مشکلات مردم دو شهر بزرگ لنده با 1350 خانوار و 5400 نفر جمعیت و مردم این مناطق به آب آشامیدنی سالم و پایدار دسترسی دارند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات و چندین چالش مالی در سال های اخیر شرکت آب و فاضلاب اما ساخت آبفا تلاش و استفاده حداکثری از هر ظرفیتی برای توسعه خدمات به مردم است و در این راستا اینجانب و تمامی همکاران پرتلاش با عزیزان همراه خواهیم بود.IMG-20211205-WA0054

فرماندار لنده در این مراسم گفت: شهرستان لنده با 21 هزار و 830 نفر جمعیت قدمتی طولانی دارد.

تورج رسمجو گفت. نظام مقدس جمهوری اسلامی او کارهای زیادی کرده است اما هنوز روستاهایی داریم که خدمات اولیه مانند جاده ندارند و دلیل کم توجهی را نمی دانم.

وی ادامه داد: امیدواریم حضور داشته باشید. نماینده ولی فقیه معاون هماهنگی امور عمرانی می تواند تغییرات پیش رو را ببیند.

وی با اشاره به پروژه آبرسانی در شهرک های فجر و شهید رجایی گفت: با پیگیری معاونت هماهنگی امور عمرانی این پروژه به اتمام رسیده است. این در حالی است که آب در 12 روستا به صورت سیار توزیع می شود و برای پروژه ها و تکمیل آبرسانی نیازمند توجه مالی بیشتری هستیم.

فرماندار لنده گفت: بزرگترین مشکل ما این است جاده امیدواریم با تزریق اعتبار و تکمیل پروژه های راهسازی شهرستان از بحران خارج شود.

حاجی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: امروز شاهد اجرای پروژه های مهمی بوده ایم که یکی از مهمترین آنها آبرسانی به شهرک های فجر و شهید رجایی است.

وی گفت: این پروژه علاوه بر اولویت بالای مسئولان، درخواست جدی و بجای مردم بود که امروز به اتمام می رسد و آب سالم حدود 5400 نفر را تامین می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ادامه داد: همچنین به دنبال تکمیل پروژه اتصال پل تراب به مسیر پادوه – دهداش هستیم که به رهایی شهرستان لنده از بحران کمک می کند.

او اولویت های خود را تشریح کرد استان کهگیلویه بویراحمد وی گفت: از زمانی که در استان شروع به کار کردم سه برنامه کلان ساماندهی راه، آب و شهر را دنبال کردم و بر اساس این اولویت ها پروژه هایی را مطالعه و اجرا کردیم.

حاجی زاده با اشاره به روند بهره برداری از پروژه های آب در شهرستان های فجر و شهید رجا با تقدیر از آب و فاضلاب گفت: این پروژه سال ها به تعویق افتاد اما به تعویق افتاد. آب و فاضلاب با شرایط بدی سر کار آمد بودجه اوه، پروژه را تمام کردیم.

نظارت جدی سلامتی و کیفیت آب

وی گفت: گام بعدی نظارت جدی بر سلامت و کیفیت آب است که این مهم نیاز به رسیدگی مستمر دارد.

حاجی زاده ادامه داد: تا زمانی که آب در دسترس نباشد، بحث سلامت چندان منطقی به نظر نمی رسد چرا که ابتدا باید اندازه گیری کرد و سپس به کیفیت نگاه کرد. توصیه جدی ما این است که آب در حال حاضر در دسترس است و کیفیت آن همیشه باید نظارت و بهبود یابد.

آیت الله سید نصیر حسینی نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز توفیق خدمت به مردم و شناخت مشکلات و نیازهای آنان را داشته ایم.

تبریک به نماینده رهبر و قائم مقام عمران از آبفا

نماینده ولی فقیه استان کوگیلو و بویراحمد وی با تشکر از زحمات و خدمات ادارات مختلف از جمله آب و فاضلاب گفت: روزی ملتی ساخته می شود که دشمن را سرنگون کند. جنگ او 8 ساله بود، اما امروز این خواب تعبیر نشده است I.R. با اقتدار جهان این کشور یکی از تأثیرگذارترین کشورهای جهان است.

وی افزود: خداوند به ما کمک کند تا خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم، شایسته، بزرگواران و ولایتمدار استان شایسته خدمت هستند.

مردم لنده باید با مدیریت و مراقبت خوب زیرساخت های مناسب را فراهم کنند

نماینده ولی فقیه استان گفت: شهر لنده باید به خوبی حفظ و نگهداری شود، دارای ورودی، خروجی، فضای سبز و زیرساخت های مهم مخابراتی، آب و برق گاز باید به طور دقیق در اختیار مردم قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: وجود زیرساخت ها باعث تشویق و جلوگیری از مردم می شود مهاجرت توسعه این منطقه توسط مردم در تمام نقاط استان جدی گرفته می شود روش کامنت باشید

انتهای پیام/