افتتاح و کلنگ زنی 2 پروژه برق رسان در شهرستان گتوند

عصر امروز با افتتاح و راه اندازی دو پروژه منبع تغذیه در شهرستان گتوند ، علی خدری اظهار داشت: چهار پروژه خط مدار در شهرستان گتوند با ولتاژ 6 کیلو ولت به وقت کشور افتتاح شده است.

وی گفت: این چهار خط مدار به صورت دو گذرگاه به طول 800 متر و اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان افزود: قبلاً این مسیر دارای یک خط با ظرفیت محدود بود ، به همین دلیل نیاز به ایجاد خطوط جدید است. خوشبختانه امروز برای اولین بار این پروژه با ولتاژ 33 کیلو ولت در کشور راه اندازی شده است.

خدی با بیان اینکه خطوط ایستگاه آگیلی و گتوند از تعمیرات اساسی این پروژه خبر داده اند اظهار داشت: این پروژه در سه مرحله با اعتبار 820 میلیارد ریال در مدت 5 ماه اجرا می شود.

قسمت اول این پروژه در راستای روستاهای انتهای Agili است. با اجرای این خط افت ولتاژ و خاموشی های سیاه ناشی از گرما یا باران شدید ، که دارای ثبات نسبی و قدرت انتقال بار است ، جبران می شود. “

ختری توضیح داد: خط دوم که خط پایه چوبی قدیمی بود و به دلیل تغییر اقلیم در معرض سوختن مداوم بود ، برق روستاهای شهر تورکالکی را تأمین می کند و اتصال بین چابک و گتوند این است که می توانیم در صورت لزوم بارگیری کنیم. از ایستگاه های اطراف.

سرانجام مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان افزود: با اجرای خط سوم ، پایداری خطوط روستای مسیر Kears (بیش از 14 روستای بزرگ) و پایداری خطوط برق در روستاهای آبیده از بین می رود. و گسلهای منظم برطرف خواهد شد.

لازم به ذکر است که این برنامه ها عصر امروز با حضور نمایندگان گتوند و شوشتر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و مقامات محلی این شهرستان مورد بررسی مجدد قرار گرفت.