اعلام وضعیت اضطراری در کالیفرنیا به دنبال آتش سوزی در «جنگل ملی کلاماث»

به گزارش خبرگزاری آنلاین آوای البرز، در پی آتش سوزی جنگل کلامات در ایالت کالیفرنیا آمریکا وضعیت فوق العاده اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات آتش نشانی کالیفرنیا گفتند که آتش سوزی از روز جمعه آغاز شده و تاکنون ده ها خانه در آتش سوخته و حیات وحش برای جلوگیری از آتش سوزی از منطقه فرار کرده است.

کارولین کوینتانیلا، سخنگوی جنگل کلامات گفت: «با بادهای غیرقابل کنترل و رعد و برق، آتش همچنان در این منطقه رشد می کند و ما سه رقمی هستیم.»

فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، وضعیت اضطراری را به دلیل ادامه آتش سوزی اعلام کرد. در همین حال، در مونتانا، یک آتش سوزی تقریباً سه برابر شد و به وسعت 11 مایل مربع (حدود 28 کیلومتر مربع) در چند مایلی شهر المو رسید.

کلامات یک جنگل ملی در ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا است و مساحت این جنگل ۷۰۳۳ کیلومتر مربع است. مرکز ملی آتش نشانی ایالات متحده هشدار داد که اطفاء حریق ممکن است تا یک ماه طول بکشد.

موج گرما از جنوب تا شمال شرق آمریکا را فرا گرفت و زندگی میلیون ها آمریکایی را تحت تأثیر قرار داد.

در هفته های اخیر آتش سوزی های گسترده در ایالات متحده ده ها هزار هکتار از جنگل ها را به خاکستر تبدیل کرده است. از اوایل ماه جاری، ایالت کالیفرنیا یکی از نقاط داغ آمریکا بوده و شاهد چندین آتش سوزی بوده است.

در اوایل ماه جولای، آتش سوزی در بخش هایی از پارک ملی یوسمیتی رخ داد. بلندترین درختان جهان به نام «سکویا» در این پارک جنگلی رشد می کنند. این آتش سوزی در پنج روز 3772 هکتار از جنگل ها را خاکستر کرد. شنبه گذشته این پارک ملی بار دیگر آتش گرفت و آتش در مساحتی به وسعت 600 هکتار گسترش یافت.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید