اعلام فراخوان مشارکت درتکمیل پیش‌نویس برنامه راهبردی شوراوشهرداری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مهدی طاهری در نشست مشترک با شهردار شیراز، برنامه اقدام راهبردی شهر و شهرداری را مورد بررسی قرار داد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی نهایی این طرح خبر داد و بیان کرد: مطابق با شورا با ورود به برنامه تکلیف بودجه 1401 مقرر کرد که این موضوع به بعد از سال 1400 موکول شود و با توجه به نیاز شهرداری به زمان بیشتری این سند در سال 1401 تکمیل شود.

طاهری افزود: از طرفی مطابق با با انتشار این سند در میان کمیسیون های مختلف برای بررسی بیشتر، شهرداری اعلام کرد که این سند در نهایت طی سه هفته گذشته در دست بررسی نهایی و انتشار است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته جلساتی با حضور تمامی اعضای شورای اسلامی شهر برای تدوین این برنامه برگزار شد، تصریح کرد: تلاش شورا در سه ماهه اول ابتدای دوره ششم است و با چشم انداز خود این سند را تصویب می کند. .

رئیس شورای اسلامی شهر تصریح کرد: اما شاید در این زمینه کمی خوشبین بودیم که مشکل با سرعت بیشتری حل شود اما به این نتیجه رسیدیم که این مسیر نیاز به بحث و بررسی بیشتر دارد و این مشکل را ایجاد می کند. و تأخیر در تشخیص». این سند تبدیل به یک چشم انداز شد.

اعلام فراخوان مشارکت در تکمیل پیش نویس برنامه راهبردی توسط شورا و شهرداری

طاهری با بیان اینکه این تصمیم در کمیسیون برنامه و بودجه شورا اتخاذ شد تا قبل از اجرای برنامه، شهروندان و مردم با اعلام فراخوان عمومی در تکمیل و تسریع این برنامه مشارکت کنند، تصریح کرد: این برنامه تدوین شد. توسط دو گروه در دانشگاه شیراز، و در تهران اتفاق افتاد، به صورت خام و درختی بود، رویکردهای تحقق آن عمدتاً منوط به مشارکت شهرداری است. این ابزار مستلزم مشارکت و حضور سایر دستگاه های اجرایی است.

وی بیان کرد: در این راستا برای بهره مندی بیشتر از زمان و هماهنگی سایر دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی ابتدا فقط کاهش شهرداری در نظر گرفته می شود و سپس سند چشم انداز بررسی می شود.

طاهری با تاکید بر اینکه آنچه ارائه شد تنها یک پیش نویس بود، گفت: پیش نویس متن توسط یک شرکت مهندسی مشاور تدوین شده و به هیچ وجه وارد بحث شورای شهر شیراز نشده است. زیرا در کنار بررسی اعضای 13 گانه شورا، شورا تصمیم گرفت که این پیش نویس به طور همزمان توسط شهروندان عادی، فرهیختگان و نخبگان جامعه مورد بررسی قرار گیرد تا نظرات و نظرات همه اقشار جامعه دریافت شود.

به گفته طاهری؛ شورای اسلامی شهر شیراز در نظر دارد به ایده های برتر جوایز ارزنده ای اهدا کند تا شهروندان بیشتری را به مشارکت در فرآیند نظرسنجی تشویق کند.

درگاه ارتباطی برای دریافت اطلاعات و بارگذاری نظرات از آدرس زیر قابل استفاده است.

آدرس سایت:
www.shorashiraz.ir
www.shiraz.ir
www.rcshora.shiraz.ir

فایل نظرات تکمیل شده را به روش های زیر ارسال کنید:
ارسال به آدرس ایمیل: rcshora@shiraz.ir

یا زورش پیغام‌هایی می‌فرستد، ایتا و واتساپ به شماره 09177161370

سامانه پیامک ارسال نظرات: 3001377

شماره تماس جهت راهنمایی: 37398053 (7 صبح الی 17)

ارسال نظرات به صورت حضوری به دبیرخانه شورای اسلامی شهر شیراز

وارد یکی از سایت های زیر شوید:
سایت شورای اسلامی شهر شیراز: www.shorashiraz.ir

سایت شهرداری شیراز: www.shiraz.ir

سایت مرکز پژوهش های شورای اسلامی به نشانی www.rcshora.shiraz.ir