اعلام آمادگی معاونت صنایع‌دستی تهران برای صدور مجوز کارت شناسایی تولید صنایع دستی

احسان دهقانی در گفت‌وگو با آنا خبرداد؛

اعلام آمادگی معاونت صنایع‌دستی تهران برای صدور مجوز کارت شناسایی تولید صنایع دستی

سرپرست معاونت صنایع دستی استان تهران از اعلام آمادگی این معاونت در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته برای فرایند ثبت درخواست و صدور مجوزهای کارت شناسایی تولید انفرادی و گروهی صنایع دستی خبرداد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته بیست وسوم تا بیست و ششم بهمن ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.

احسان دهقانی سرپرست معاونت صنایع دستی استان تهران در گفت‌وگو با آنا گفت: چهار اجرای زنده در نمایشگاه داریم، مهرنوش بشارت استاد و پیشکسوت نقاشی روی شیشه، مهربان سوخت چوب، استاد نصر در عرصه پیکرتراشی و مبینی با سفال و نقوش باستانی اجرای زنده دارند. علاقه‌مندان هم می‌توانند بازدید کنند و هم آموزش ببینند و خودشان در تهیه آثار مشارکت عملی داشته باشند.

وی با اشاره به توجه ویژه‌ به عرصه شیشه گفت: متأسفانه محدودیت‌ها اجازه نداد کوره‌های ذوب در نمایشگاه بیاوریم و اجرای زنده داشته باشیم.

دهقانی گفت: این آمادگی را داریم که در طول چهار روز به صورت بر خط فرایند ثبت درخواست و صدور مجوزهای کارت شناسایی تولید انفرادی و گروهی صنایع دستی در نمایشگاه را انجام دهیم.

وی با اشاره به موقعیت خوب غرفه استان تهران گفت: هنرمندان می‌توانند در این غرفه ضمن معرفی خود به مجموعه خانه کلاره آبکار، در کلاس‌های شرکت کرده و از هفته‌های آتی با برگزاری کارگاه در آن شرکت کنند و از خدمات رایگان آموزشی حوزه صنایع دستی بهره ببرند.

دهقانی با بیان اینکه شهریور سال آتی نمایشگاه تخصصی صنایع دستی برگزار می‌شود، توضیح داد: ما در استان تهران از پانزده اسفند تا دوازده فروردین غرفه‌های فروش محور داریم که در ماه رمضان و عید نوروز فعال خواهند بود. هنرمندان استان می‌توانند با استقرار و ثبت نام کارهایشان را برای فروش و ترویج صنایع دستی در فضای کاربردی و زندگی مردمی داشته باشند.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.