اعزام امدادگران هلال احمر ایران به افغانستان / افزایش شمار جانباختگان زلزله “خوست” به ۱۵۰۰ نفر

دبیرکل جمعیت هلال احمر اعلام کرد که ۱۸ امدادگر را برای کمک به امدادرسانی در زلزله به افغانستان اعزام کرده است.

رئیس هلال احمر افغانستان، آوای البرز، می گوید که در واکنش به آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان، صدها نفر در پی وقوع زلزله در ولایت خوست کشته، زخمی و آواره شده اند. زلزله زدگان

بر اساس اطلاعات جمعیت هلال احمر؛ الحاج ملانورالدین ترابی معاون و رئیس هلال احمر افغانستان در پاسخ به آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان گفت: بر اساس گزارش های اولیه صدها نفر در زلزله جنوب شرق کشور کشته و زخمی شدند. کشور، آنها فرار کردند.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر افغانستان از تمام امکانات خود برای کمک به زلزله زدگان استفاده می کند، اما با توجه به ابعاد فاجعه، این امکانات و تجهیزات برای رسیدگی به آوارگان کافی نیست. از این رو از هلال احمر ایران می خواهیم که هر چه بیشتر به زلزله زدگان افغانستان کمک کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر اعلام کرد که ۱۸ امدادگر را برای کمک به امدادرسانی در زلزله به افغانستان اعزام کرده است.

بر اساس اطلاعات جمعیت هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر در تشریح فعالیت‌های هلال احمر ایران در پی وقوع زلزله 6.1 ریشتری در استان خوست افغانستان گفت:

وی افزود: پس از هماهنگی با واحد بین المللی واکنش در بلایای طبیعی وزارت امور خارجه ایران، هماهنگی های لازم برای اعزام تدارکات و تیم های امدادی به افغانستان و به نیروهای جمهوری اسلامی ایران برای تامین هواپیما و تجهیزات امدادی انجام شد. “

دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: صبح امروز یک محموله امدادی شامل 1000 چادر، 1050 بسته مواد غذایی و 2000 فرش از طریق هوایی و نظامی به افغانستان ارسال شد.

سلیمانی گفت: علاوه بر ارسال کالا; یک تیم 18 نفره امدادی هلال احمر صبح امروز با هواپیما به افغانستان منتقل شد.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، سه تیم واکنش سریع سازمان امداد و نجات و چهار تیم واکنش سریع هلال احمر و هشت تیم سگ های اطلاعات (ANST) در استان های تهران و البرز مستقر شده اند. در صورت لزوم.

ساعت 1:24 بامداد زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر منطقه خوست در جنوب شرق افغانستان را در عمق 10 کیلومتری زمین لرزاند. به گزارش خبرگزاری های افغانستان، این زمین لرزه دست کم 1500 کشته و 2000 زخمی بر جای گذاشت.

انتهای پیام/