اصلاحیه مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران ابلاغ شد

سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران:

اصلاحات طراحی، نظارت و اجرای نما در تهران را اعلام کرد

سلیمی با اعلام اصلاحیه «مصوبه طراحی، نظارت و اجرای حریم شهر تهران»: اصلاحیه به روز رسانی مصوبه 1376 شورای اسلامی شهر تهران با هدف بهسازی را تصویب و ابلاغ می کند. کیفیت کمیته های روبرو

به گزارش خبرگزاری آوای البرز؛ حمد سلیمی، سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران در تشریح جزئیات این اصلاحیه اظهار داشت: همانند مصوبه قبلی، شورای شهر تهران و شورای شهر تهران به عنوان معاونت شهرسازی به نمایندگی از اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران حضور خواهند داشت. شورا در این اصلاحیه. مسئول نظارت، گزارش، نظارت، سازماندهی و ارزیابی کیفی جلسات کمیته‌های منطقه‌ای و کمیته‌های ویژه ساختمان.

سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان اینکه برگزاری مسابقات سالانه معماری در مناطق جزو وظایف این اداره کل در مصوبه جدید است گفت: بر این اساس انتخاب مسابقات سالانه معماری در زمینههای مختلف. کمیته روزنامه های منطقه ای برگزار می شود.

سلیمی در این دستور به تهیه و تکمیل «مجتمع چهره منتخب» با هدف کاهش زمان صدور پروانه به عنوان یکی دیگر از وظایف اداره کل معماری و ساختمان، فنی، طراحی و طراحی اشاره و تشریح کرد.

وی درباره نقش این مجموعه در کاهش زمان صدور مجوز بیان کرد: 6، 21 و 22 در شهرداری تهران قرار دارند چرا که یکی از کم تاثیرترین دیدنی ها هستند. صدور پروانه ساخت آنها کاهش می یابد.

سلیمی ادامه داد: یکی دیگر از تفاوت های «اصلاحات» در «طراحی تهران، نظارت، اجرای مناظر» است و مصوبه قبلی بر موضوع حفاظت از میراث فرهنگی تمرکز دارد که در این صورت نماینده میراث فرهنگی در بافت تاریخی حصار است. به کمیته چهره ناصری می پیوندد.

سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از دیگر تغییرات این مصوبه به کمبود دو عضو در ساختمان‌های شاخص، مناطق ۲۲ گانه و دو کمیته اشاره کرد.

وی در پایان تاکید کرد: مصوبه سال 97 شورای اسلامی شهر تهران با هدف به روز رسانی و ارتقای کیفیت کار کمیته های مرحله ای، «مصوبه طراحی، نظارت و اجرای نماهای شهر تهران» را اصلاح کرد. تصویب و اعلام شد. طراحی و طراحی ساختمان فرآیند صدور مجوز را تسریع می‌کند و طراحان می‌توانند تمامی مدارک مربوطه را از ابتدای تشکیل پرونده در سامانه بارگذاری کنند.

انتهای پیام/