اسرار عجیبی از الاغ ها که نمی‌دانید

به گزارش آوای البرز؛ همه ما با هم خر هستیم حیوان ما باربر را می شناسیم ، البته تقصیری نداریم ، اما بهتر است بگوییم که همه چیز راجع به او نمی دانیم. این چهار برابر مفید مانند همه آفریده های خداوند است زیبایی خرها انواع مختلفی دارند که معروف ترین آنها خر سومالی و خر نوبیاست. آنها با هم الاغ مدرن امروز را ایجاد می کنند.

شواهد بسیاری وجود دارد که از 4000 سال قبل از میلاد مسیح از خرها به عنوان ابزاری کاربردی توسط انسان استفاده می شده و امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از آن زمان خرها در فرهنگ ها و کشورهای مختلف و هم اکنون در همه جا گسترش و گسترش یافته اند جهان پیدا شد باید توجه بیشتری به این حیوان و همچنین حقایقی که هیچ کس نمی داند توجه شود.

خرها گوش های بزرگی دارند که به خنک شدن بدن آنها کمک می کند.

الاغ بیشتر در مناطق آسیا این ماده در آفریقا یافت می شود اما در سایر کشورها نسبت به گذشته شیوع بیشتری دارد.

چین خرها در دنیا بیشتر است.

در بریتانیای کبیر خرها باید گذرنامه داشته باشند.

گوشهای بزرگتر به افزایش شنوایی خرها کمک می کنند. بنابراین او حتی می تواند صدا کند حیوانات گوش دادن به کوچک و ظریف در مکان های گرم.

شنیدن خرها کمی خاص است و در حیواناتی مانند گورخر و اسب دیده نمی شود.

بدن الاغ مودار است.

الاغ پورتو فرانسه این در قرن هجدهم وجود داشت و با کمک انسانها نسل خود را ادامه داد.

خرهای اولیه پوست آنها از الاغهای فعلی ضخیم تر بودند مو بدن آنها بیشتر بود.

به تدریج در دنیای مدرن استفاده از قاطر و خر کاهش و تولد خرها کاهش یافت. در سال 1977 فقط 44 خر باقی مانده بود ، اما خوشبختانه به دلیل تلاش زیاد برخی افراد تعداد خرها مانند گذشته افزایش یافت.

روز خر

خرهای قدیمی در آفریقا ، خرهای وحشی و راه راه سیاه و سفید هستند. اولین نوع خر آفریقایی 5000 سال قدمت دارد ، اما این خرها اکنون در معرض خطر هستند. بنابراین تنها 23 تا 200 نفر از آنها در سال 2014 باقی مانده اند. خرها را به خاطر غذا و نوشیدنی کشتند.

در مورد حفاظت از خرهای در معرض خطر بحث های زیادی شده است. آینده خرها هنوز مشخص نیست و برای محافظت از آنها باید اقدامات زیادی انجام شود. این حیوانات در معرض خطرات زیست محیطی در کشورهای بزرگ قرار دارند. برنامه ای برای محافظت از این حیوانات در سال 2017 آغاز شد. اگرچه استراتژی های آنها در مناطق مختلف جغرافیایی متفاوت بود ، آنها تلاش کردند تا تعداد خرها را برای 20 سال آینده حفظ کنند. در نتیجه ، آنها توانستند به طور کامل از قوانین جدید محافظت و اجرا کنند قانون برای ساختن این حیوانات.

خرهای هیبریدی با گردن نسبتاً بلند ، بدنی قهوه ای و گوش های بلند نقش زیادی دارند. بیشتر خرها نتیجه رابطه خر و اسب به نام کوار هستند. وجود آنها برای قرن ها یک اتفاق معمول بوده است حمل و نقل آنها خیلی خوب کار کردند.

خرها حیوانات اجتماعی هستند که دوست ندارند تنها باشند و با حیوانات دیگر بزرگ می شوند.

جدا كردن یك جفت خر از یكدیگر می تواند اثرات سوئی بر روی این حیوانات بگذارد ، از جمله استرس ، رفتار نامناسب و از دست دادن اشتها ، به همین دلیل افرادی كه می خواهند خر را نگه دارند ، معمولاً مجبورند این جفت را به خانه بیاورند تا همسرتان بتواند آرام شود. .

خر می تواند مانند یک چوپان از خود محافظت کند زیرا شجاع تر از آن حیوانات است و می تواند از خود در برابر سگ ها ، روباه ها و موجودات دیگر مراقبت کند. در نتیجه ، برخی از گاوها دارای الاغ هستند.

خرها حیوانات مغروری هستند که حتی قادر به راه رفتن نیستند. آنها ممکن است ناگهان فریاد بزنند و چیزی سخت را لگد بزنند. از طرف دیگر ، آنها تمایل زیادی به مقاومت دارند. آنها می خواهند از خود مراقبت کنند.

اگر آنها احساس خطر کنند ، به جای اینکه بدوند ، جلوی شما بایستند و بی حرکت بایستند و خودشان تصمیم می گیرند که چه کاری انجام دهند و در این مورد کاملاً آزاد عمل می کنند ، اما اگر می ترسند سریع فرار می کنند.

خرها حافظه بسیار خوبی دارند و می توانند الاغی را که 25 سال پیش دیده اند به یاد بیاورند.

اگر از خرها به خوبی مراقبت شود ، می تواند بیش از 40 سال عمر کند.

خرها در مقایسه با اسبها می توانند به طور مستقل فکر کنند و تصمیم بگیرند.

الاغها هنگام سفر تصادف نمی کنند و پاهای آنها شروع به ضرب و شتم می کند. این رفتار به دلیل تکبر و تکبر آنها نیست ، مربوط به عقل آنهاست.

خرها گاو هستند و معمولاً قوی ترین الاغ را به عنوان رهبر گله انتخاب می کنند. گله های گاو همیشه در معرض خطر هستند ، بنابراین بقیه گله فرصت فرار دارند.

خرها حیوانات کنجکاو هستند اما ایمنی حرف اول را می زند.

پوشش دادن خرها ضد آب نیستند ، آنها از باران متنفر هستند و اگر بیش از حد در باران بمانند آسیب می بینند.

روده بزرگ نام نوعی الاغ وحشی است که برای اولین بار ظاهر شد ترکمنستان پیدا شد خرها و قاطرهای وحشی در بیابان ها و سرزمین های شمال آفریقا مراکش تا آن موقع سومالیایی در بعضی از مناطق خاورمیانه عربستان سعودی پیدا شد

اما خرها دوست دارند همانطور که در همه جای دنیا در مناطق خشک و گرم زندگی می کنند. بیشتر در پاکستان ، هند و نپال یافت می شود.

آنها معمولاً در گرمترین روزهای سال استراحت می کنند و صبح ها و عصرها فعالیت بیشتری دارند.

خرها معمولاً دوست دارند چمن بخورند ، اما از گیاهان بیابانی نیز استفاده می کنند. آنها به جای گاز گرفتن سبزیجات با دندانها ، لبهای آنها را می گیرند و در دهان می گذارند و با دندانهای پشتی آنها را به جلو هل می دهند.

غذای خر

خرها می توانند سالانه 2722 کیلوگرم غذا بخورند.

سیستم گوارشی خرها نه تنها گیاهان را جذب می کنند بلکه رطوبت آنها را نیز استخراج کرده و از آن برای رفع تشنگی استفاده می کنند.

دوره زمانی بارداری این حیوانات حدود 12 ماه سن دارند. هشت تا یک و نیم تا 13 و نیم کیلو کره الاغ وزن بعد از نیم ساعت قابل انجام است تولد روی پاهای خود بایستید. بعد از 2 سال کافی است رشد آنها در تلاشند تا به جفت گیری برسند. معمولاً یک خر دختر هر ساله نوزادی به دنیا می آورد.

خرهای گله با یکدیگر رفتار می کنند و خود را تمیز نگه می دارند.

خرها قابل آموزش هستند ، اما صبر زیادی می طلبد.

بهترین سرگرمی غلت دادن الاغ زمین است.

سه نوع مختلف خر وجود دارد که بر اساس قد شانه به شانه است. خر کوچک یا کوچکترین نژاد ، 90 سانتی متر قد استاندارد قد 90 تا 137 سانتی متر و گونه های ماموت دسته سوم بیش از 137 سانتی متر قد دارند.

گوساله های ماده و الاغهای نر خرهای پوششی و خرهای نر و ماده Yabu نامیده می شوند. نوزادان و خرها از بدو تولد عقیم هستند و خر قوی است.

دشمنان طبیعی خرها گرگ و کایوت هستند که از سگ متنفرند.

خرهای اهلی تهدید به انقراض نمی شوند ، اما چنین فرمولی را نمی توان در مورد حیات وحش به کار برد. حیات وحش خرهای آفریقایی بسیار در معرض خطر است و تعداد آنها بسیار کم است.

بیشتر خرها بسیار مطیع هستند و اهلی به حساب می آیند.

انواع مختلفی از رنگ ها بر روی بدن این حیوانات دیده می شود.

جالب است بدانید تقویم روز جهانی خر نیز به عنوان روز جهانی خر شناخته می شود. “8 مه” روز جهانی خر است ، روزی که راسیک آرک ، مردی که از حیوانات صحرا و خشکی ابراز نگرانی کرده است ، تعیین شده است.

حدود ده سال پیش او متوجه شد که هیچ کس برای نگهداری این حیوانات تلاشی نمی کند. هنگامی که خود الاغ سطح زندگی را بالا برد و به یک کمک برای انسان تبدیل شد ، یک گروه فیس بوک برای این امر تشکیل شد. انواع مختلف خرها را به دیگران در سراسر جهان معرفی کرد. سرانجام ، ایده ایجاد روز جهانی خر در سال 2018 ایجاد شد که از آن زمان تاکنون برگزار می شود.