اسرائیل بار دیگر علیه ایران یاوه‌سرایی کرد

به گزارش روزنامه ژنرال یدیعوت آحرونوت، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اسرائیل در سخنرانی در کمیته خارجی و دفاعی گفت: «ارتش اسرائیل در حال تسریع برنامه‌های اقدام و آمادگی خود برای مقابله با ایران و تهدید برنامه هسته‌ای نظامی آن است». خودشه.

کوخاوی گفت که ارتش اسرائیل با شش منطقه مختلف و فعال سروکار دارد.

کوخاوی افزود: خوشحالم که بودجه تصویب شده به ما اجازه می دهد تا با این چالش ها از جمله پیشرفت های قابل توجه در همه برنامه های تدارکات عملیاتی و همچنین آموزش نیروهای عادی و ذخیره مواجه شویم.

این در حالی است که «شبکه 12 اسرائیل» روز دوشنبه در تحلیلی از رزمایش ذوالفقار-1400 نوشت که ایران یک هفته قبل از مذاکرات درباره احیای برجام، رزمایش بزرگی را در دریای عمان انجام داده است.

به گفته این شبکه، این رزمایش بزرگ که از روز یکشنبه آغاز شد، بخش هایی از شمال اقیانوس هند تا دریای سرخ را پوشش می دهد. ایران در این رزمایش از پهپادهای مختلف، هواپیماهای جنگی، نیروهای ویژه، پدافند موشکی و سامانه های تهاجمی استفاده کرد. پرچم رژیم صهیونیستی نیز در این رزمایش به نمایش درآمد که تلاشی مستقیم برای ارسال پیام به رژیم صهیونیستی بود.

بر اساس این گزارش، ذوالفقار رزمایش 1400 را همراه با نیروی دریایی، ارتش و سپاه پاسداران انجام داد و موقعیت های مختلف از جمله نبرد دریایی در سواحل ایران را تقلید کرد.

پایگاه خبری «رشتاودی» نوشت: سربازان جوان ایرانی در این رزمایش از سلاح های ساخت داخل استفاده کردند.

به گفته رشیدودی، ارتش ایران در آخرین عملیات نظامی خود با استفاده از سلاح های ساخته شده در ارتش جوانان، خود را با شرایط جنگ آشنا می کند. ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی گستردگی این رزمایش از جمله استفاده از پهپادهای انتحاری، موشک های زمین به زمین و عملیات چتر نجات را نشان می دهد.

امیر دریادار سید محمود موسوی سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش 1400 گفت: ضربه بزنید.

رزمایش دیگری که در این مرحله از رزمایش انجام شد، انهدام هدف سطحی توسط موشک کروز بومی ناصر با ناو موشک انداز نیروی دریایی ارتش بود.

در این مرحله از رزمایش، موشک انداز موشک کروز دوربرد ایرانی «قدیر» را به سمت هدف سطحی در فاصله 300 کیلومتری پرتاب کرد.

311311