استقرار تیمهای تست سریع زائران در مرز مهران و شلمچه/جزئیات حادثه تصادف زائران

رئیس کمیته بهداشت شهری از اعزام 75 تیم برای بررسی سریع در مرز مهران-شلمچه خبر داد و گفت: زائران مثبت کرونا در مناطق مرزی بر اسکان و قرنطینه نظارت می کنند.

به گزارش آوای البرز ، سازمان اورژانس کشور به نقل از روابط عمومی ؛ پیمان صبیریان ، رئیس کمیته بهداشت شهرستان آربین در خصوص اقدامات انجام شده در 24 ساعت گذشته برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی گفت: شب گذشته 3 هزار و 600 نفر از مرز عبور کردند که از این تعداد 150 نفر غیر ایرانی و 3450 نفر ایرانی بودند. علاوه بر این ، در مطالعات انجام شده تاکنون ، آزمایشات مربوط به سل ، مالاریا آلتور و آزمایش کووید 19 منفی گزارش شده است.

وی با اشاره به فعالیت های جاری در زمینه بهداشت محیط از جمله کلر آب آشامیدنی ، کلر منابع آبی ، نظارت ، بهبود سیستم تامین آب و فاضلاب ، گفت:

رئیس کمیته بهداشت شهری ادامه داد: استقرار نیروهای بهداشتی در مرزهای مهران ، شلمچه و چسبابه با همکاری ارتش ، سپاه ، ناجا و نیروی بهداشتی بسیج ادامه دارد. شهدای شهیدان حضرت رسول اکرم (ص) ، لولاغر ، Ferozabad ، Haftir ، Jaftabad و Ferrosgarh علاوه بر نظارت قبلی حفظ شده اند.

سیبری از اعزام 50 تیم برای بازرسی سریع در هر شیفت در مرز شلمچه خبر داد و گفت: علاوه بر این ، 25 تیم در هر شیفت در مرز مهران مستقر شده اند تا آمادگی خود را در سالن ترانزیت و پایانه ها برای پذیرایی از مصدومان افزایش دهند.

وی درباره خطر ورود حجاج محلی به عراق در هنگام برخورد کامیون با کامیون سنگین تصریح کرد: در این حادثه 15 نفر مجروح شدند ، متأسفانه یک زائر در محل و یک نفر دیگر در بیمارستان جان باختند.

رئیس کمیته بهداشت شهری با بیان اینکه یکی از مصدومان در بیمارستان وخیم است گفت: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواس ، 12 نفر از مصدومان این سانحه در شرکت نفت ، بیمارستان گلستان و بیمارستان امام خمینی (ره) هستند.

سیبری با اشاره به فعال شدن 85 پایگاه اورژانس سیار و ثابت در ایران که خدمات شهری و 10 درمانگاه ثابت و بیمارستان صحرایی ارائه می دهند ، گفت: تعداد کل مجروحان و مجروحان در این مدت 1476 نفر بوده است که از این تعداد 201 مورد ارجاع و ارسال شده است. رو در رو. به مراکز درمانی منتقل شد.

وی گفت: تعداد مصدومان و مجروحان درمان سرپایی 1275 نفر بود که متاسفانه 6 نفر از مصدومان در این حادثه جان باختند. در حال حاضر 22 بیمارستان گزارش شده است.

رئیس کمیته بهداشت و درمان شهری با اشاره به فعالیت 468 میلیون متخصص ، پزشک و کادر درمانی گفت: در حال حاضر 100 آمبولانس اورژانس و 13 اتوبوس آمبولانس اورژانس 10 هلیکوپتر و هواپیمای اورژانس برای خدمت به ایران ارائه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت 10 هزار و 800 ماسک یکبار مصرف بین زائران توزیع شد و 3600 آموزش پزشکی حضوری انجام شد.

انتهای پیام