استفاده از ظرفیت نخبگان برای توسعه استان‌های زاگرس‌نشین ضروری است

به گزارش آوای البرز،غلامعلی حیدری در آیین گردهمایی نخبگان و سرآمدان چهارمحال و بختیاری افزود: باید توانمندی و ظرفیت استان‌های زاگرس نشین با اولویت شناسایی شود.

به گزارش ایرنا وی اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری پیشنهاد راهبردی تاسیس ستاد ویژه توسعه استان‌های زاگرس نشین را در دور دوم سفراستانی رییس‌جمهور به این استان ارائه کرد که این پیشنهاد در دولت به تصویب رسید.

حیدری با بیان اینکه این استان جزو استان‌های نخست در توجه به نخبگان معرفی شده است، گفت: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب، شناسایی و رفع خلاءهای علمی و فکری و منافذ خطر با ارائه طرح‌های نخبگان از دیگر وظایف نخبگان به شمار می‌رود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر لزوم شبکه ‌سازی گروه‌های نخبگانی افزود: باید از توان نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان با هم‌افزایی و تشریک مساعی برای حل مسائل استان و کشور بهره لازم برده شود.

وی همچنین بر ضرورت کمک نخبگان در تصمیم سازی و تصمیم‌گیری مدیران و مسوولان در بخش‌های تخصصی، ظرفیت‌سازی برای نقش آفرینی بیشتر نخبگان، پیوند بین نخبگان و دستگاه‌های اجرایی و همکاری با سازمان برنامه و بودجه برای توسعه و پیشرفت استان با نگاه آمایشی برای توسعه تاکید کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دشمن امروز امید مردم را هدف قرار داده است گفت: دشمن در تلاش است تمام داشته‌های ما را تحریف، تحریم و محدود کند در همین ارتباط نخبگان با کار و عملکرد خود می‌توانند امیدافزایی کنند.

حیدری با تاکید بر اعتلای فرهنگ نخبگانی، شبکه سازی و انجام یک کار نهضتی افزود: تعمیم هیات‌های اندیشه ورز به همه حوزه‌ها با استفاده از ظرفیت و توانایی جوانان این سرزمین ضروری است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشارکت پرشور مردم در صحنه انتخابات گفت: گسترش تعامل در سطوح مختلف حاکمیتی برای مشارکت اجتماعی نخبگان در امور مساله شناسی از جمله فرازهای مهم و افتخار آمیز سند راهبردی مربوط به نخبگان است.

وی حضور میدانی در برنامه‌ها، بازدید از شرکت‌های دانش بنیان، احداث ساختمانی از محل اعتبارات سفر اول برای حمایت از نخبگان و نجات ۲۰۰ شرکت دانش بنیان از پراکندگی، اختصاص زمین‌هایی در شهرک صنعتی برای ایجاد کارگاه برای شرکت‌های دانش بنیان را از جمله اقدامات انجام شده طی ۲ سال گذشته عنوان کرد.

استاندار چهار محال و بختیاری همچنین بر ضرورت جذب نخبگان استان چهارمحال و بختیاری در دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

حیدری با اشاره به حماسه آفرینی مردم در عرصه انتخابات اضافه کرد: دشمن برای جلوگیری از برگزاری با شکوه رخداد مهم انتخابات با عملیات روانی، آرایش نظامی به خود گرفت اما ملت ایران با حضور خود افتخاری مهم برای اقتدار کشور به ثبت رساندند.

46