استان کهگیلویه و بویراحمد به کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است /رفع نقاط حادثه خیز کمربندی یاسوج _سمیرم / پل سوم بشار تا ۳ ماه آینده زیر بار ترافیک می رود/ تخصیص ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار به محور ۴ خطه یاسوج _شیراز

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از استانهای بویراحمد ، کوگیلویه ؛کیمار حاجی زاده ضمن بازدید از برخی پروژه های عمرانی در مرکز استان و در جمع خبرنگاران ، اظهار داشت: در پی ارائه گزارش دیروز شورای برنامه ریزی استان در زمینه های عمران و زیرساخت ها (آب و راه) ، توسعه شهری و بزرگراه ها اولویت ما هستند

وی با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه های ما در حوزه راه و آب فعال نیست ، گفت: با حمایت استاندار در مرکز و استان توانسته ایم در بحث فعال سازی ساختمان سازی و پیشرفت های جدی گام برداریم. پروژه های زیربنایی اولویت ما در بحث راه ها ، آب ، ورودی شهرها و زیرساخت های شهری به ویژه چه بود؟

حاجی زادج گفت: یکی از مناطق دارای پروژه های بزرگ ، حوزه راه ها و شهرسازی است.

وی افزود: این پروژه اخیراً فعال شده است زیرا پیمانکاران سابق به دلیل مشکلات فسخ شده اند و امسال 4 پیمانکار 14 کیلومتر باقی مانده را طی کرده اند.

حاجی زاده با بیان اینکه حدود 180 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی برای این محور اختصاص یافته است ، اضافه کرد: این پروژه 2 قطعه 4 کیلومتری و 3 کیلومتری را پوشش می دهد.

معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: پیمانکاران این محور فعال هستند و تمام تلاش خود را برای حل منازعات اجتماعی انجام خواهیم داد.

وی گفت: در تلاش هستیم تا از اعتبارات ملی و مالکیت برای حل مشکلات مالی پروژه کمک بگیریم ، بنابراین پروژه همچنان فعال است.

حاجی زاده با اشاره به سفر یاسوج به محور کمربندی سمیرم گفت: این پروژه تنها در 50 روز راه اندازی شد و ما تاکنون پیشرفت های خوبی را شاهد بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه محور کمربندی یاسوج-سمیرم سالهاست غیرفعال بوده است ، افزود: “گزارشی در مورد تأمین 11.5 درصد تلفات انسانی در استان به کمیسیون ایمنی راه ارائه کرده ام.”

حاجی زاده: با پیگیری های انجام شده در تهران و هماهنگی استاندار ، رحمانی مدیرکل بودجه راه و ترابری در سازمان برنامه و بودجه آن را به پایان رساند و ما توانستیم پول نقد را دریافت کنیم و نه تنها این.

ما اعتبار را می پذیریم و بخش عمده ای از مطالبات پیمانکاران قبلی و موجود را پرداخت می کنیم.

معاون عمرانی فرماندار گفت: “این پروژه به سرعت در حال پیشرفت است و اختلافات جزئی حل شده است.”

وی گفت: تا 3 ماه آینده جاده یاسوج-اصفهان به پل مختار تکمیل و مابقی زیرساخت ها آغاز می شود.

حاجی زاده گفت: با وجود اینکه 3 سال از عمر این پروژه می گذرد اما در تلاش هستیم تا سریعتر کار کند و مشکلات افراد مرتبط با آن برطرف شود.

وی همچنین در بازدید از پل سوم بشار اظهار داشت: این پروژه غیرفعال بوده که منجر به پیگیری های متعددی از جمله توسعه راه و شهرسازی و ملاقات با پیمانکار شده است.

حاجی زاده با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد تیرهای پل احداث شده است ، قول داد پروژه را تا 3 ماه آینده به اتمام برساند.

وی گفت: چهارمین پل شهرداری ، امروز بقیه تیرها از کارخانه ساختمانی در کاسوین به استان منتقل شد.

حاجی زاده در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: هفته آینده از برنامه های شهر بازدید می کند.

وی گفت: البته به دلیل عزم فرماندار و خادم و همکارانم ، ما موظف هستیم تا زمانی که مدیران زیرساخت در همه بخشها داریم از ما پیروی کنند.

حاجی زادج گفت: استان به کارگاهی برای پروژه های زیربنایی و عمرانی تبدیل شده است که پروژه ها در حوزه راه ها ، آب و سدها در همه جای استان فعال است.

وی گفت: برای تکمیل این پروژه ها تلاش و اراده ای در استان انجام شده است.

شایان ذکر است کهیلویه ، عیسی شهامت ، مدیرکل دفتر و امور شورای شهر بوئر احمد ، علی شهابی نسب ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و حاجی زاده ، مدیرکل راه و شهرسازی. در این بازدیدها مقامات استانی و شهرستانی آنها را همراهی می کردند.IMG-20210902-WA0117IMG-20210902-WA0115IMG-20210902-WA0114IMG-20210902-WA0111IMG-20210902-WA0113IMG-20210902-WA0107IMG-20210902-WA0110IMG-20210902-WA0108IMG-20210902-WA0109IMG-20210902-WA0112