از ۱۵ عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس رونمایی می شود

به گزارش لرستان آوای البرز، سرهنگ پاسدار محسن رشیدی در نشست خبری با خبرنگاران در خرم آباد به نقش موثر رسانه ها در جنگ اشاره کرد و گفت: اگر رشادت های رسانه ها نبود نتیجه ای نداشت. . جنگ، خبرنگاران در کنار سربازان مأموریت خود را انجام دادند.»

وی افزود: خبرنگاران و خبرنگارانی که در جنگ برای انجام وظیفه خود در ثبت حقایق جنگ شجاعانه به شهادت رسیدند و امروز به آنها افتخار می کنیم.
سرهنگ پاسدار محسن رشیدی نیز درباره نقش رسانه ها در کرونا گفت: در بحث سلامت و در ایام کرونا خبرنگارانی بودند که مردم را از خطرات، واقعیت ها و مضرات کرونا آگاه می کردند و کارکرد ارزشمند دیگری از آنها را به نمایش می گذاشتند. .

مدیرکل حفاظت و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه آثار مختلفی در حال رونمایی است، بیان کرد: در سال 1400 از 50 عنوان کتاب و در سال جاری 15 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس رونمایی شده است.

وی با اشاره به طرح های عمرانی تصریح کرد: تپه شهدای گمنام پلدکتر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. امسال شهادت الیگودرهای گمنام آلمان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان از خیرین انجام می شود.

رشیدی ادامه داد: همچنین المان ساگه 40 درصد پیشرفت فیزیکی و المان ایرانشهر 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به دلیل اعتبارات استانی و ملی آبیاری قطره ای که داریم تا کنون با تاخیر مواجه شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس از کمبود اعتبار برای ساخت فیلم دفاع مقدس خبر داد و افزود: هر فیلم کوتاه حدود دو میلیارد تومان هزینه دارد که به دلیل مشکلات مالی حدود 50 میلیون تومان است. ما از ستاد تخصیص یافته ایم و اگر بقیه اعتبار را به استان بسپارند به دلیل مشکل اعتباری موجود در استان این منابع قابل تامین نیست.

سرهنگ رشیدی تصریح کرد: در چهل و دومین سالگرد هفته دفاع مقدس که سرود می خوانیم و از آن دفاع می کنیم، چهارشنبه 30 شهریور به نام رزمندگان دفاع مقدس نامگذاری شده است و امام خمینی (ره) برگزار و این مراسم برگزار می شود. این برنامه به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور با حضور یک میلیون نفر پخش می شود و به منظور تجلیل از سربازان است.