از ممنوعیت واکسن آسترازنکا برای زیر ۵۰ ساله‌ها تا شیوع دلتا در فضای باز

بر اساس اخبار آنلاین ، متأسفانه در 24 ساعت گذشته ، 409 بیمار کووید 19 نفر را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری به 92،194 نفر رسید.

علاوه بر این ، طبق اعلام وزارت بهداشت ، از دیروز تا 4 آگوست 1400 ، بر اساس معیارهای تشخیصی دقیق ، 39 هزار و 357 کووید جدید 19 بیمار را در کشور شناسایی کرد که از این تعداد 4 هزار و 263 نفر در بیمارستان بستری شدند.

بر این اساس ، در حال حاضر 285 شهر کشور با رنگ قرمز ، 110 شهر با رنگ نارنجی و 53 شهر با رنگ زرد رنگ دارند.

هیچ تخت خالی در تهران وجود نخواهد داشت

افزایش بی سابقه تعداد بیماران مبتلا به بیماری کرونا قلب در کشور در موج پنجم نظام سلامت کشور مشکلاتی را به دنبال داشته است.

نادر توکلی ، معاون درمان ستاد تاجگذاری در استان تهران ، در گفتگو با رادیو سادات آباد تهران ، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت کرونا در کشور گفت: متأسفانه تعداد بستری ها در بیمارستان در حال افزایش است. تعداد کل بیمارستان های تهران بیش از 10 هزار بیمارستان است.

نادر توکلی معاون درمان ستاد تاجگذاری در استان تهران در گفتگو با رادیو سادات آباد تهران ضمن ابراز نگرانی از وضعیت کرونا در کشور گفت: متأسفانه تعداد بستری ها در بیمارستان در حال افزایش است. تعداد کل بیمارستان های تهران بیش از 10 هزار بیمارستان است.

احتمال پارگی دلتا درب فضای باز

یکی از دلایل گسترش موج پنجم ، گسترش ویروس دلتا در کشور است.

علیرضا سالی در نشست ویژه فرماندهی مدیریت بیماری های کرونا در تهران گفت: “ظرفیت جدید بستری شدن موقت در تهران هنوز در حال افزایش است. ما هنوز با بیماران مبتلا به بیماری های مرتبط با ویروس دلتا سروکار داریم.”

وی افزود: بر اساس مقاله ای که در 48 ساعت گذشته منتشر شد ، ویروس دلتا بر خلاف گونه های قبلی ، سرعت انتقال بالاتری در ناحیه در معرض خطر دارد ؛ به طور کلی نباید در افراد پرخطر وجود داشته باشد ؛ زیرا هیچ گونه تضمینی برای عفونت وجود ندارد ، به افراد مسن و در معرض خطر توصیه می شود که در صورت لزوم در اجتماع حضور داشته باشند ، از دو ماسک استفاده کنند و هر 3 ساعت یکبار آن را عوض کنند.

واردات یک میلیون سرم تزریق در هفته آینده

این وضعیت باعث کاهش سرم در چند روز گذشته شده است.

در همین رابطه مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو گفت: ما مجوز واردات یک میلیون سرم از هند و ترکیه را دریافت کرده ایم که این امر کمبود سرم تزریقی را در هفته آینده برطرف می کند.

حیدر محمد ، مدیر کل سازمان غذا و دارو ، که سازمان غذا و دارو را کنترل می کند ، گفت: با کاهش تقاضای سرم در این مدت ، سرمای سال را به تعویق انداختیم.

واکسن بیماری کرونا برای افراد بالای 53 سال در دسترس است

در همین حال ، مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرده است که حداقل سن دسترسی به واکسن کرونا برای عموم مردم در کشور به دو سال کاهش یافته است.

از این پس متولدین 1347 و قبل از آن در سراسر کشور در سیستم Salamat.Govir تکالیف فوری دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این ، متولدین سالهای 1348 تا 1357 ساکن استانهای بوشر ، خراسان جنوبی ، خوزستان ، سیستان ، بلوچستان ، کرمان ، کوم و هرمزگان می توانند ثبت نام کنند.

توصیه هایی مبنی بر اینکه واکسن Astrasanka نباید در گروه سنی تزریق شود

البته امروز سیما سادات لری معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت اظهارات جنجالی را بیان کرد.

لری گفت: “فقط یک واکسن برای زنان زیر 50 سال توصیه نمی شود و ما معمولاً این واکسن را تزریق نمی کنیم.”

لری افزود: “ما قطعاً سعی خواهیم کرد که دانش آموزان ، به ویژه زنان را واکسینه نکنیم ، اما بقیه می بینند که چه چیزی دریافت می کنیم ، بنابراین در حال حاضر مشخص نیست که ما برای چه واکسنی واکسینه می کنیم. سفارش داده شد.

داستان عدم دریافت واکسن Astrasanka برای افراد زیر 50 سال

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به برخی اخبار مبنی بر کنترل تزریق برخی واکسن ها به افراد خاص پاسخ داد.

کیانوش جهانپور تاکید کرد که کشور هیچ پروتکلی را برای محدود کردن تزریق واکسن مجاز برای افراد بالای 18 سال اعلام نکرده است.

به گزارش وزارت بهداشت ، جهانپور در مورد واکسن آستراسنکا نیز گفت: ماه هاست فقط واکسن آستراسنکا ، کمیته ملی واکسن و معاون وزیر بهداشت به افراد زیر 50 سال توصیه می کنند از این واکسن استفاده نکنند.

235237