از شکرک زدن شربت زعفران تا آشنایی با راه‌های جلوگیری از ایجاد آن

رویدادهایی برای یافتن علائم در مراحل تهیه شربت و مربا و میزان شکر مصرفی در تهیه آنها. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که مدام به دنبال تجربه های جدید مانند شربت و مرباهای خانگی هستید اما از طرفی می ترسید کپک زده یا شکرک بزنند، توصیه می کنیم تا آخر با ما همراه باشید!

چرا شربت ها شیرین هستند؟

معمولا به خاطر شکر شربت زعفران سایر شربت های معروف، این مواد در مراحل آماده سازی قرار می گیرند، اما افزایش احتمال شکرک زدن شربت در نتیجه فرآیند تهیه شربت چه معنایی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت وقتی موادی که برای تهیه شربت استفاده می شود به غلظت دلخواه می پزند، احتمال اینکه شربت یا مربا شکر باشد بیشتر است! مشکل دیگر این است که استفاده از شکر زیاد برای تهیه شربت، احتمال شیرین شدن شربت را افزایش می دهد.

از افزودن شکر به شربت زعفران تا آموزش راه های پیشگیری از آن

مراحل لازم برای حذف شکر از شربت زعفران

مراحل لازم برای رهایی از دیابت با شربت زعفران بسته به علت دیابت بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، اگر جوشیدن و تبخیر سریع آب شربت باعث ایجاد شکر در شربت شده است، بهترین گزینه این است که مقداری آب جوش به قابلمه اضافه کنید و دوباره آن را بجوشانید.

اگر میزان شکر شربت زعفران برای شربت زیاد است، بهترین راه حل استفاده از آبلیموی تازه است!

از افزودن شکر به شربت زعفران تا آموزش راه های پیشگیری از آن

بعد از اضافه کردن شکر، سفیده شربت را جدا کنید

تغییر رنگ شربت و کدر شدن آن پدیده ای است که ممکن است پس از افزودن شکر به شربت خانگی مخصوصا شربت زعفران با آن مواجه شوید. در چنین مواقعی یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما استفاده از سفیده تخم مرغ است. برای این کار کافی است سفیده تخم مرغ را بدون «هم زدن» به مواد در حال جوش شربت اضافه کنید. مراقب باشید سفیده تخم مرغ را اضافه نکنید تا طعم شربت شما تغییر کند.

از افزودن شکر به شربت زعفران تا آموزش راه های پیشگیری از آن

مجله اسنپ اکسپرس یکی از مجلات اینترنتی فارسی است که مقالات تخصصی و مفیدی را در زمینه های مختلف آشپزی، شیرینی، کیک سازی، رژیم غذایی و … منتشر می کند. مقالاتی که با بیانی ساده و نگاهی عمیق تر و متفاوت به نیازهای روزمره زندگی شما سعی در پاسخگویی به این نیازها با بهترین و آسان ترین راه حل های ممکن دارد. اگر می خواهید مهارت های خود را توسعه دهید، پیشنهاد می کنیم صدها مقاله تخصصی موجود در وب سایت اسنپ اکسپرس مگ را نادیده نگیرید.