از انتصاب رییس پلیس جدید کشور تا اتخاذ تدابیر دارویی در برابر موج هشتم کرونا

مقام معظم رهبری امروز حکمی برای سردار سرتیپ احمدرضا رادان صادر کردند و فرمانده انتظامی کشور را منصوب کردند.

به گزارش آوای البرز، با پایان مأموریت سردار اشتری، سردار احمدرضا رادان با حکم مقام معظم رهبری، فرمانده انتظامی کشور شد. به گفته حسین محمد صلیحی، عضو کمیسیون امور داخلی و شورا، این انتصاب که یکی از مهمترین اخبار روز است، موجب تقویت امید و احساس امنیت در جامعه خواهد شد.

در متن فرمان فرماندهی کل قوا خطاب به سردار سرتیپ رادان آمده است: دستور قاطع اینجانب جلب رضایت خداوند متعال و در عین حال جلب رضایت مردم عزیز در حفظ امنیت و آسایش عمومی است. ارتقای مهارت های سازمانی و حفظ کرامت کارکنان و آموزش پلیس ویژه بخش های مختلف امنیتی توصیه مهم دیگر این است که انتظار می رود نهادهای مختلف ملی با سازمان انتظامی کشور همکاری کنند.

رادان در دوران تصدی فرماندهی انتظامی کشور به دلیل ارتباط موثر با بدنه و مأموران نیروی انتظامی به یکی از فرماندهان محبوب نیروی انتظامی تبدیل شد و صداقت، اقتدار و حضور رسانه ای وی را به یکی از محبوب ترین افسران پلیس تبدیل کرد. . چهره هایی در بین مردم. شهرتی که حتی پس از هشت سال دوری از رسانه ها نیز ادامه یافت. اجرای طرح ضربتی برای مقابله با اراذل و اوباش، اجرای طرح امنیت اخلاقی، اجرای طرح های امنیتی محله محور، انسداد مرزها از جمله فعالیت هایی که رادان را در افکار عمومی به شهرت رساند.

فرمانده جدید که نامی قدیمی در این مجموعه است، در حوزه ماموریتی خود با چالش های زیادی مواجه است. چالش گشت امنیتی اخلاقی، نحوه ادامه کار، چالش جرایم فضای مجازی، سرقت های خرد، معتادان و فروشندگان مواد مخدر، ترافیک و آلودگی هوا، کیفیت خودروها، معیشت ماموران پلیس و غیره. با آن روبرو شوید، او مطمئناً از مزیت داشتن یک تجربه رویایی در همه این موارد در کارنامه خود برخوردار است و با هیچ یک از آنها غریبه نیست.

«محمد» مشاور «فتح» شد.

امروز سید محمد مصطفان مشاور رئیس بنیاد است و با تصمیم فتح است.

وی پیش از این دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بود.

بارش برف و باران در مناطق مختلف کشور

اما خبر قرارها به کنار، در روزهایی که آلودگی هوا نفس کشیدن را برای بسیاری سخت کرده بود، بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور خبری بود که مورد توجه مخاطبان و در بهترین حالت قرار گرفت. امروز از اخبار اجتماعی بازدید کرد.

بر اساس اطلاعیه مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات جوی، از ظهر امروز در استان های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد، فردا یکشنبه (دی) در شمال غرب برف و باران خواهد بود. 18) بارش ها در استان های ساحلی خزر شدید و در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرس، شمال شرق بارش باران و برف و در شرق و جنوب شرق بارش پراکنده پیش بینی می شود.

تلاش برای کاهش ساعات کار کارکنان آموزشی «زن».

رابعه امامی رضوی، مشاور در امور بانوان و دبیر اردوی جوانان وزارت آموزش و پرورش گفت: ساخت و احیای مهدکودک های تعطیل در همه دستگاه ها از ابتدای سال جاری تاکنون اجرا شده است. دهه 80 و آموزش نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی همچنین درباره تلاش برای کاهش ساعت کار بانوان در معاونت اداری گفت: مکاتباتی انجام شده و مصمم هستیم در داخل وزارتخانه به نتیجه خاصی برسیم. پاسخ اولیه این وزارتخانه این است که از آنجایی که روز پنجشنبه تعطیل است، ساعت کار ادارات تا ساعت 16 تمدید شده است.

وظایف «پلیس کودک» چیست؟

به گفته سرهنگ مکفوف، رئیس پلیس پیشگیری تهران، پلیس اطفال برای رسیدگی به جرایم کودکان پنج و هفت ساله قرار ندارد.

وی با بیان اینکه در مجموعه پلیس پیشگیری و در سطح کلانتری دپارتمان های مشاوره و مددکاری داریم که زیر نظر معاونت اجتماعی فعالیت می کنند گفت: اکنون در این مراکز مراکز پلیس کودک راه اندازی کرده ایم. در کودک پلیسی کودکان می توانند شاکی، متهم، نیازمند، گمشده و … باشند. تشکیل پلیس کودکان با هدف ایجاد فضای امن برای کودکان در محیط های انتظامی است و گزارش و بازجویی در کلانتری صورت نمی گیرد. پرونده های تشکیل شده در اداره پلیس اطفال و نوجوانان نیز به دادسرای اطفال و نوجوانان می رود و در آنجا پلیس و قوه قضاییه بر روند رسیدگی به پرونده نظارت می کنند.

موفوهی با بیان اینکه افسران رسیدگی کننده به این موضوعات به صورت ویژه آموزش دیده اند خاطرنشان کرد: این افسران با داشتن مدرک تحصیلی در رشته های روانشناسی، علوم تربیتی، علوم اجتماعی، حقوق و سایر رشته های مرتبط، بر اساس خود به امور مربوط به کودکان می پردازند. آموزش و پیگیری تحصیلی.

آخرین آمار جهانی کرونا؛ تلفات روزانه ژاپن رکورد زد

احیای کرونا در جهان باعث شده است که آمار این بیماری در برخی کشورها از جمله ژاپن رکورد جدیدی را به ثبت برساند. آخرین آمار جهانی کروناتاکنون تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان به ۶۶۸ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۴۴۵ نفر و فوت ۶ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۹۵ بیمار تایید شده است.

این در حالی است که آمارها نشان می دهد که ژاپن با ثبت 456 مورد فوتی در شب گذشته بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از کووید-19 را در جهان دارد. همچنین، وزارت بهداشت ژاپن می‌گوید 456 نفر در روز گذشته (جمعه) بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند که بالاترین آمار مرگ و میر روزانه در این کشور از زمان شروع همه‌گیری است.

در ایران در حالی که آمار کشته شدگان هنوز تک رقمی و برخی روزها صفر است، تعداد شهرهای زرد نقشه رنگ آمیزی کرونا کشور افزایش یافته است طبق اعلام وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته دو بیمار کووید-۱۹ در کشور جان باختند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۷۰۶ نفر رسید.

وضعیت تامین آنتی بیوتیک، سرم و داروهای کرونا برای مقابله با موج هشتم

مشاور رسانه ای رئیس سازمان غذا و دارو: سجاد اسماعیلی گفت: گفت: قبل از این، هدف ما کنترل تجویز آنتی بیوتیک و سرم بود. از آنجایی که این داروها عمدتاً در بیمارستان ها و موارد بستری تجویز می شوند، متاسفانه تجویز این داروها در موارد سرپایی بی رویه بوده است. به همین دلیل در چند ماه گذشته عمدتاً توزیع را در بیمارستان‌ها و داروخانه‌های دولتی متمرکز کردیم، اما در حال حاضر این محدودیت به میزان قابل توجهی کاهش یافته و سرم در داروخانه‌های خصوصی نیز توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: در موج هشتم کرونا مشکلی در تامین سرم و آنتی بیوتیک نخواهیم داشت. این داروها توزیع می شوند. برای داروهای خاص کرونا نیز برنامه ریزی های لازم انجام شده است، دپوها در حال حاضر وجود دارد و مشکلی نداریم.

بودجه شهرداری در سال 1402 بیش از 60 هزار میلیارد بوده است

وقتی زمان انجام آن فرا می رسد لایحه بودجه 1402 شهرداری تهران باید تا پایان دی ماه به شورای شهر ارائه شود علیرضا ساکانی شهردار تهران وی امروز رقم مشخص را اعلام کرد و گفت: قطعاً 60 هزار میلیارد تومان است و قرار است قدم بزرگی برای شهرستان برداریم.

علاوه بر لایحه بودجه شهرداری، مجلس شهری پایتخت در نظر دارد برنامه چهارم توسعه شهرداری را نیز بررسی کند و به همین دلیل شورا برخلاف هفته های گذشته، مجمع عمومی فردا نه

پنج خبر پربازدید امروز سرویس اجتماعی آوای البرز:


بارش برف و باران در مناطق مختلف کشور


کاهش ساعات کار کارمندان “زن”/ احیای مهدکودک های تعطیل ادارات


«حقوق» بازنشستگی ماهانه 17 هزار میلیارد تومان


وضعیت تامین آنتی بیوتیک، سرم و داروهای کرونا برای مقابله با موج هشتم


آخرین آمار جهانی کرونا؛ تلفات روزانه ژاپن رکورد زد

انتهای پیام/