از اجرای طرح ضربتی ساماندهی مشاغل تا اصلاح هندسی معابر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مدیریت شهری به دلیل خدمات فراوانی که به شهروندان ارائه می دهد همواره از اهمیت و جایگاه ویژه ای در پایتخت کشور برخوردار بوده و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری مرتبط است. شهرداری تهران. در این بسته خبری به گوشه ای از خدمات مدیریت شهری می پردازیم.

برنامه اقدام برای ساماندهی مشاغل و مشاغل منطقه 14

علیرضا برزگر مرادی با اعلام اینکه در مدت زمان کوتاهی طرح ساماندهی صنایع و مشاغل منطقه 14 و نظارت و ساماندهی بیش از 600 مورد از جمله اصناف مزاحم، ساختمان های خطرناک و کیوسک های مطبوعاتی را اجرا می کند، گفت: خسارت های ناشی از آلودگی در تهدید سلامت و بهداشت انسان از اهمیت بالایی برخوردار است و بین مشاغل آلاینده و مزاحم بینایی و شنوایی جدای از آلودگی باعث تخریب مبلمان شهری و ایجاد این حرفه ها و مشاغل می شود. ایمن سازی ساختمان ها نیز در دستور کار قرار گرفت.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه چهاردهم افزود: به همین منظور در خصوص اطلاع رسانی و بازدید از اصناف اشعه در سطح منطقه، کمیسیون بند 20، 79 مورد اخلال در کسب و کارها را شناسایی و مشکلات آنها را برطرف کرد، از 81 کیوسک مطبوعاتی بازدید و اقدامات لازم را انجام داد.

وی با تاکید بر زیباسازی منظر شهری از نظافت مستمر کیوسک های مطبوعاتی و ادغام تبلیغات در تمامی مناطق 27 گانه خبر داد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 14 اظهار داشت: طرح جمع آوری و ساماندهی سگ های بدون صاحب از دیگر فعالیت های منطقه شهری است که به درخواست شهروندان برای تامین ایمنی در مناطق اجرا شد. در سوال. تیم هایی برای این کار زنده سگ تا پایان زندگی در منطقه ساکن شده است خواهد شد آنها باید از محیط های شهری و پناهگاه های حیوانات حذف شوند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های اداره سازمان شهرداری منطقه طعمه گذاری آفات است تصریح کرد: با اجرای این طرح 170 نقطه در 21 محله منطقه طعمه گذاری شد. همچنین 150 تله فیزیکی چسبنده برای شهروندان صادر شده است.

برزگر مرادی با اشاره به فعالیت های آموزشی برای کنترل جمعیت این حیوانات و شیوع بیماری گفت: علاوه بر آموزش حضوری، 150 تله و 28 مورد نصب بنر آموزشی انجام شده است. این جهت.

معاون خدمات محیط زیست شهری منطقه 14 در پایان به برگزاری جلسات کمیته ایمنی برای رسیدگی به مسائل ساختمانی اشاره کرد. نه ایمن در حد توان و همکاری آنها با سازمان آتش نشانی به صورت ماهانه گفت: شهروندان می توانند مشکلات مربوط به این مشکل و همچنین آفات و سگ ها را برطرف کنند. بی صاحب 137 انسداد جاده را با اطلاع رسانی به سامانه پیگیری کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکل برطرف شود.

از اجرای برنامه عملیاتی ساماندهی مشاغل گرفته تا اصلاح هندسی معابر

جشنواره عبور کودکان در بوستون ترش برگزار شد

اکرم راجی از برپایی گذرنامه کودک در پارک طرشت برای غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و ارتقای معرفت حسینی خبر داد: مدیریت شهری برای تحقق رسالت غنی سازی اوقات فراغت ویژه برنامه های فرهنگی متنوعی را برگزار کرده است. برنامه های آموزشی در قالب بزرگداشت اولین تابستان قرن و در همین راستا جشنواره گذر از کودکی برگزار شد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 2 با اشاره به اینکه جشنواره گذر کودک با استفاده از ظرفیت مراکز آموزش شهروندی کودک اجرا شد، گفت: این جشنواره با رویکرد ترویج معارف حسینی و پذیرش ارزش های محرم برگزار شد. برنامه های متنوع و خلاقانه با مشارکت مراکز آموزش شهروندی کودکان منطقه 5 ضمن افزایش نشاط و سرگرمی کودکان اجرا شد.

وی گفت: اجرای شمیم ​​یاس یوواگانا سنگا، اجرای سنگا درجه حرارت زن را بزن الزهرانقاشی دستی عاشورایی، قصه های قرآنی، شعار نویسی شابلون حسینی، آموزش شهروندی در قالب نقاشی، صنایع دستی، مدیریت بحران، تفکیک زباله، حفاظت از محیط زیست، بازی های محلی و محلی، مسابقات فرهنگی و آیینی و… یکی از مهمترین رویدادهای این جشنواره است.

از اجرای برنامه عملیاتی ساماندهی مشاغل گرفته تا اصلاح هندسی معابر

تغییر هندسی ورودی بزرگراه شهید کاظمی به بزرگراه اسدگان شرق

علیرضا جعفری از توزیع متناسب ترافیک با اصلاح هندسی ورودی از بزرگراه شهید کاظمی به تقاطع بزرگراه اسدگان شرق در جهت شمال به جنوب برای کاهش بار تداخلی و تسهیل تردد در این بزرگراه خبر داد.

سرپرست شهرداری منطقه 19 درباره ایجاد دسترسی به بزرگراه اسادگان شرق گفت: بزرگراه اسدگان یکی از کریدورهای ارتباطی اصلی منطقه جنوب پایتخت در توزیع متناسب درون شهری و برون شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شهری. بار ترافیک شهری آه تو وجود دارد

وی افزود: در این راستا به منظور کاهش بار تداخلی و تسهیل در تردد خودروها در بزرگراه شهید کاظمی، دسترسی به بزرگراه آزادگان شرق، عملیات معدنکاری، زیرلایه، آوارپاشی، جدول گذاری و بتن انجام شد. کم اهمیت 300 تن آسفالت در این جاده به طول 260 متر و عرض 8 متر و بیست سانتی متر انجام شده است و پس از نصب علائم و وسایل راهنمایی و رانندگی، دسترسی به این مسیر برقرار می شود.

جعفری خاطرنشان کرد: مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید کاظمی در نیوجرسی ورودی آزادگان گرب برای کاهش تصادفات و افزایش امنیت مسدود شد.

به گفته وی تقاطعات بزرگراه آزادگان با بزرگراه شهید تندگویان در جهت شمال به جنوب و شرق به غرب برای افزایش ضریب ایمنی در عبور و مرور شهروندان و وسایل نقلیه است. حلقه می بینم تعمیر و نصب گاردریل انجام شد.

از اجرای برنامه عملیاتی ساماندهی مشاغل گرفته تا اصلاح هندسی معابر

بارش باران مزاحم رودخانه ها و جاده های شمال تهران نشد

افشین خدامی گفت: با توجه به تدابیر و پیش بینی های انجام شده از ابتدای خردادماه امسال برای اصلاح مخازن آب و نقاط آسیب پذیر و تمرکز بر این نقاط در منطقه یک مشکلی وجود ندارد. با بارندگی های اخیر

ناظر خدمات شهری و محیط زیست منطقه یک بیان کرد: تمامی نیروها در منطقه بسیج شده اند، اقدامات لایروبی و آواربرداری از حوضچه های شازده انجام شده است. گنه منطقه مورار و بیش از 30 کیلومتر راه، 400 کیلومتر رودخانه باز و بسته و بیش از 24 کیلومتر شبکه اصلی بیاورید آب های سطحی و بیش از 486 قنات اصلی و فرعی برای افزایش ظرفیت کانال ها و آبراه ها و آماده سازی منطقه برای بارندگی های فصلی پاکسازی شد.

وی افزود: در بارندگی های اخیر که شاهد جاری شدن سیل در برخی نقاط استان و متعاقب آن خسارات جانی و اقتصادی بودیم، منطقه اول بیشترین تعداد انشعاب رودخانه شامل 7 شاخه اصلی، کانال و حوضچه های بارندگی باقیمانده را داشت. مساحت بسیار وسیع کانال های مدفون بدون سیل یا مشکل در بارندگی های اخیر.

خدامی تصریح کرد: تمامی نیروهای اجرایی منطقه همچنان در آماده باش هستند و با درایت کامل برای مدیریت آبراه ها تلاش می کنند.