ارزهای دیجیتال با بیشترین ریزش

بازار ارزهای دیجیتال نزولی و در حال ریزش است. از دلایل اصلی این امر، سقوط مارکت کپ پس از افزایش ۲.۴ درصدی تنها در یک روز به ۲.۴۷ تریلیون دلار است.

با وجود تلاش ها، حجم معاملات همچنان پایین است و معاملات نسبت به دیروز تقریباً ۱۸ درصد کاهش یافته است.

ارزهای دیجیتال برتر بازار مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) نیز از این ریزش قیمت مستثنی نیستند. قیمت بیت کوین امروز با ۴.۶ درصد ضرر، ۶۴۶۱۶ دلار است.

در حالی که اتریوم پس از ۷.۶ درصد ضرر به ۳۳۶۸.۱۱ دلار رسیده است. با نگاهی به افت فعلی بازار کریپتوکارنسی، مشخصا شاهد سقوط قیمت ارزهای دیجیتال هستیم.

همچنین امتیاز شاخص ترس و طمع از ۹۲ به عدد ۷۵ کاهش یافته است.

4 ارز با بیشترین کاهش قیمت در هفته گذشته

در میان هزاران ارز دیجیتال موجود در بازار، تعدادی از برترین رمزارزها نتوانستند در برابر نوسانات ناپایدار دوام بیاورند و ارزش خود را از دست داده اند.

این مسئله برای سرمایه گذاران کریپتو موضوع جدیدی نیست زیرا نوسانات بازار بخشی از بازار کریپتو است.

در این هفته لیست ارزهای دیجیتال ترند که بیشترین افت و رشد قیمت را داشته اند عبارتند از :

سی (SEI)

قیمت ارز سی (SEI) در حال حاضر پس از افت ۲۲ درصدی در عرض یک هفته، ۰.۸۱۲۵ دلار معامله می شود. این افت قیمت با حجم معاملات نیز رابطه مستقیم دارد، زیرا در حال حاضر پس از افت ۳۰ درصدی در یک روز، شاهد حجم معاملات ۱۴۵,۴۲۱,۷۷۸ دلاری بودیم.

این توکن در تلاش است تا جایی که مارکت کپ بیش از ۰.۷۵ درصد افزایش یافته است، رشد کند و ارزش خود را به ۲,۱۷۵,۰۶۴,۷۹۳ دلار برساند.

اما به این مسئله امیدی نیست زیرا فقط هفت روز پیش، قیمت Sei به طرز چشمگیری افزایش یافت و قبل از کاهش قیمت، رکورد جدید ۱.۱۴ دلاری ثبت کرد.

اینجکتیو (Injective)

قیمت (Injective) در این ماه افزایش چشمگیری داشته که نسبت به ماه قبل ۷ درصد افزایش یافته است. در حال حاضر پس از افت ۲۱.۴۸ درصدی مارکت کپ به ۳,۳۵۲,۴۱۳,۹۶۴ دلار ، قیمت INJ به ۳۵.۸۹ دلار رسید.

بیشترین نوسان روی حجم معاملات است، زیرا پس از افت ۳۱ درصدی، حجم معاملات به ۱۲۱,۸۵۰,۰۸۸ دلار رسیده است. علیرغم افت قیمت اینجکتیو ، این ارز تنها ۳۲ درصد با قیمت تاریخی خود فاصله دارد که ۹ روز پیش به ۵۲.۷۵ دلار رسید.

بونک (BONK)

پس از سقوط ۲۰ درصدی در یک هفته، ارز BONK در تلاش است تا اصلاح شود، زیرا نسبت به دیروز حدود ۳ درصد افزایش یافته است.

در حال حاضر پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۰.۰۰۰۰۴۷۰۴ دلار، حدود ۰.۰۰۰۰۲۲۵ دلار معامله می شود که نشان دهنده تفاوت ۵۲ درصدی است. قیمت BONK قبلاً جزو پرسودترین ارزها بوئد، اما با تغییر روند بازار، در لیست بیشترین افت قیمت قرار گرفت.

حجم معاملات ارز بونک همچنان در روند نزولی قرار دارد و در حال حاضر با افت ۳۰ درصدی به ۱۴۲,۸۴۰,۶۹۱ دلار رسیده است. امروز مارکت کپ کمی افزایش یافته است، جایی که پس از افزایش ۳ درصدی، در رتبه ۷۱ با ارزش ۱,۴۶۵,۹۲۰,۲۰۵ دلار قرار دارد.

هلیوم (HNT)

ارز هلیوم (HNT) قبلاً جامعه خود را تحت تأثیر قرار داده و به ارزش سالانه ۱۰.۴ دلار رسیده است. اما اکنون در روند نزولی قرار دارد و حدود ۱۸٪ افت قیمت داشته که ارزش آن ۶.۵۴ دلار با مارکت کپ ۱,۰۵۱,۷۱۶,۴۱۶ دلار است.

حجم معاملات ارز هلیوم پس از افت ۳۳ درصدی به ۹,۱۳۰,۴۲۷ دلار رسید. مسیر طولانی‌ایی برای ارز Helium وجود دارد تا به سقف تاریخی خود برسد، زیرا در مقایسه با آن نقطه قیمتی حدود ۸۸ درصد افت دارد.

جمع بندی

اکثر این ارزهای دیجیتال اخیراً به اوج خود رسیده اند و قبل از سقوط، ارزش بالایی را ثبت کرده اند. باید دید بازار کریپتوکارنسی در هفته آینده چگونه حرکت می‌کند و روند رشد این ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود.