ارزش صادرات واحدهای تولیدی-صنعتی منطقه آزاد انزلی به ۶۷ میلیون دلار رسید

به گزارش قبرآنلاین از انصالی: مهندس علی اوطاس اکبری مقدم رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با بیان اینکه ارزش صادرات واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه آزاد انسلی در سه ماهه اول سال 1401 به 1401 رسید، اظهار داشت: در سه ماهه اول سال 1401 ارزش صادرات واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه آزاد انصالی به 1401 رسید. 67 میلیون دلار در مورد عملکرد حوزه های مختلف عملیاتی این سازمان سازمان در سال اول قرن 15 اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ماه سال جاری صادرات از محل تولید و خدمات فنی – مهندسی انجام شده است. به 6.69 میلیون دلار رسید که این رقم در شاخص صادرات مجدد این رقم قرار دارد. به 60.24 میلیون دلار رسید.

محصولات دیوارپوش، انواع چوب، مواد سوختی شامل هیدروکربن های سبک و سنگین، میخ و سیم های فلزی، پرینترهای صنعتی، تشخیص خودرو، مکمل های خوراک دام، کامپوزیت، گرانول های پلیمری، قاب های مخصوص برش چوب برای مقاصد صادراتی و غیره. در گرجستان، ترکمنستان، هنگ کنگ، افغانستان، امارات متحده عربی، کره جنوبی، عراق و تاجیکستان افزود: در این میان به دلیل اهمیت صادرات مجدد به عنوان یکی از مهمترین شاخص های عملکردی مناطق آزاد برای جذب سرمایه گذار، خودروهایی است که به کشورهای حاشیه دریای خزر، اوراسیا و غرب آسیا صادر می شود و انواع کالاها شامل تخته تخته نرد، بلوک های ساختمانی، کک نفتی، قطعات یدکی و تجهیزات صنعتی می باشد. ارزش صادرات محصولات تولیدی واحدهای تولیدی منطقه آزاد انصالی به بازارهای مصرف داخلی کشور شامل مواد صنعتی، صنایع غذایی، سلولزی و محصولات آرایشی و بهداشتی در سه ماهه نخست امسال به ۶۳.۶ میلیون دلار رسید. عرضه انواع پوشاک و محصولات شیمیایی به بازارهای داخلی و کالاهای مصرفی.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انصالی با اشاره به اهمیت شاخص های جذب سرمایه گذار و صادرات در اجرای سیاست های کلی اقتصاد دفاعی، تعداد شرکت های ثبت شده در واحد ثبت شرکت های منطقه را به شرح زیر عنوان کرد. وی با بیان اینکه 21 شرکت و تعداد شرکت های ایرانی و خارجی ثبت شده در این بخش به 2800 شرکت افزایش یافته است، اضافه کرد: ارزش سرمایه گذاری خارجی محقق شده در سه ماهه اول سال 1401 به 10 میلیون دلار رسیده و پروژه های سرمایه گذاری ایرانی نیز محقق شده است. . 8706 میلیارد ریال در این مدت.

اکبری مقدم با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال 112 هزار تن محموله از مجتمع بندری کاسپین تخلیه و بارگیری شد، تصریح کرد: در این مدت 29 فروند کشتی وارد مجتمع بندری شدند و محموله های اساسی و مواد اولیه را تخلیه کردند. واحدهای تولیدی منطقه و کشور 10 دستگاه خودرو و محصول منطقه و واحدهای تولیدی داخلی به دریای خزر، اوراسیا و چین صادر کرده اند. در این مدت 378 کانتینر به مجتمع بندری کاسین وارد و 168 کانتینر تولید شد. نکته کلیدی این است که تمرکز بر فعال سازی کریدور شمال – جنوب با محوریت منطقه آزاد انصالی از مهمترین اولویت های این سازمان با همکاری وزارتخانه های راه، شهرسازی، دارایی و صمت است. ، شرکت های کشتیرانی، اتاق بازرگانی، منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستاراخان و هدف حداکثرسازی منافع حاصل از همکاری کشورمان با اتحادیه اقتصادی اوراسیا است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انصالی درباره ورود گردشگران به فاز تجاری-گردشگری این منطقه گفت: از اوایل فروردین تا اواخر خرداد بیش از دو میلیون و 965 هزار گردشگر از این منطقه بازدید کردند. : با توجه به پایین بودن سطح کرونا، کشور و استان گیلان، رویدادهای مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی این نهاد و خدمات ارائه شده توسط امکانات گردشگری نقش موثری در افزایش 100 درصدی گردشگران داشته است. انصالی نسبت به مدت مشابه سال گذشته وارد منطقه آزاد می شود.

46