ادبیات پایداری یک نسخه شفابخش برای توسعه فرهنگ و تربیت است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، وحید یامین وی شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی کتابخانه های دفاع مقدس به میزبانی شهرستان دزفول و در محل سالن اجتماعات فرمانداری دزفول گفت: در پاسخ به این سوال که آیا این مجموعه در حال انجام است. اطلاعات موجب رشد و پیشرفت می شود «آیا قدرت انسان افزایش می یابد؟» قطعاً منفی است زیرا منجر به سوء تفاهم، توهم دانش و توهم دانش می شود باعث و در نتیجه فرد را به اشتباه می اندازد.

وی افزود: علما و کارشناسان خطر مهم و خرابکارانه ای را برای معضل دانش و اطلاعات تشخیص داده و به بیماری سوء هاضمه فهم اشاره می کنند که قبلاً وجود نداشت و اخیراً کشف شده است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و دبیر شورای عالی جوانان گفت: در دنیایی زندگی می کنیم که با انبوهی از پیام ها و اطلاعات تولید شده برای ما از طریق مصرف افسارگسیخته مواجه هستیم. اطلاعات انسان را دچار سوء هاضمه در درک می کند. بنابراین ما با افرادی روبرو می شویم که از اعتماد به نفس کاذب و توهم عمیق رنج می برند و فکر می کنند دانشمند و رستگار هستند.

یامین پور با بیان اینکه این بیماری در دو دهه اخیر به یک اپیدمی تبدیل شده و به شدت توسعه یافته است، اظهار داشت: این به دلیل انتشار پیام های دریافتی و کاهش زمان تجزیه و تحلیل اطلاعات است. قدرت تحلیل و ذهن ما ظریف است. بنابراین کاهش زمان دریافت پیام عامل سوء هاضمه در فهم است که نتیجه آن از بین رفتن معناست که فاجعه کامل محسوب می شود، زیرا برای معنا به پیام و اطلاعات نیاز داریم.

وی بیان کرد که «کتاب» راه برون رفت از این مخمصه و بیماری سوء هاضمه است. داشتن این کار زمان درک مطلب را حذف می کند و به فرد امکان می دهد در معرض پیام های متعدد قرار گیرد و کتاب را برای وقت خود ذخیره کند. سعادت ساکت است، جایی برای فهمیدن و رسیدن به معنا از کلمات است و البته به معنای روزنامه و رسانه نیست.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و دبیر شورای عالی جوانان با بیان اینکه عادت به کتابخوانی از طریق مطالعه ادبیات داستانی، راه اساسی پرورش عادات مطالعه است، گفت: قدم بعدی. برای مطالعه ادبیات غیر داستانی و متون دیگر.

نمایش خرد در کتاب های ادبیات پایدار

یامین پورینگ افزود: در کتاب های ادبیات پایدار و ادبیات دفاع مقدس به جای مواجهه با اطلاعات، با تجلی حکمت مواجه می شویم، حکمت با اطلاعات و دانش متفاوت است و حامل حکمت بودن ارزش زیادی دارد. آه تو به مردم داده می شود.

او همچنین خاطرنشان کرد که در ادبیات پایدار، کتاب ها افرادی را توصیف می کنند که فراتر می روند مرد فوق العاده می بینم وی یادآور شد: این کتاب ها حاوی انبوهی از اطلاعات عملیاتی، موشکی و سخت افزاری نیست، اعداد و جغرافیا در آنها اهمیتی ندارد، بلکه مهم است که با نوع جدیدی از انسان آشنا شویم که تنها هنر می تواند آن را توصیف کند. واقعیت

یامین پور با اشاره به بیانات رهبری در مورد گنجینه بیکران و بیکران دفاع مقدس تصریح کرد: هدف رهبری در زمان جنگ توپ و تانک و… نیست بلکه زیبایی و حکمت است. مرد فوق العاده می بینم حاملان آن بودند و تنها هنر و ادبیات می توانست با این روایت کنار بیاید. بنابراین کار هنری مانند مصرف دارویی است که انسان مصرف می کند، از نظر وجودی مطرح می شود.

وی با بیان اینکه هنر و ادبیات از طریق الهام با مخاطب ارتباط وجودی برقرار می کند، اضافه کرد: وسیله و نسخه نجات بشریت از پیام های بیهوده، ملال آور و دلگیر، توسل به طب ادبیات پایدار است.

یامین پور تاکید کرد: ادبیات پایداری یا ادبیات غیرداستانی جنگ و مقاومت مقدس، ژانری منحصر به فرد در تاریخ ادبی ایران است.

وی ادبیات پایدار را معجزه دهه 70 دانست که تا امروز ادامه دارد و گفت: ادبیات پایدار می تواند توسعه فرهنگ و آموزش در کشور را توصیه و پیشنهاد کند. حوزه ادبیات پایدار ، نمونه دیگری از کارکنان درمان جامعه است.

به گزارش خبرنگار آنلاین، یامین پور در پایان از برگزارکنندگان این جشنواره تشکر کرد.