اختلاف بر سر آمار واردات واکسن کرونا/ ‌رنگ‌بندی جدید شهرهای کرونایی در کشور

خبرگزاری آوای البرز امروز گزارش داد که خبرهای خوبی در مورد وجود واکسن کرونا منتشر شده است که مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته است.

از جمله این خبر ورود صادرات جدید توسط هواپیماهای واکسن کرونا خرید و واردات اینها با هماهنگی سازمان هلال احمر انجام شد.

در همین رابطه ، محمد حسن کاوسیان مقدم گفت: در مرحله چهارم ورود واکسن کرونا به ایران ، صبح امروز پنجشنبه 17 ژوئن 1400 1400 به همت جمعیت هلال احمر ، دو میلیون دوز واکسن برای توزیع به تهران رسیده است. تحویل مقامات وزارت بهداشت.

تاکنون جمعیت هلال احمر در سه مرحله صادرات منفرد 400000 دوز و دو میلیون دوز واکسن کرونا را به ایران صادر کرده است. در این مرحله ، ایران دو میلیون دوز واکسن خریداری و آن را قاچاق کرد.

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر ورود واکسن به کشور ، گمرک ایران بلافاصله گزارشی از واردات کامل این واکسن را ارائه داد. به گفته معاون فنی گمرک ایران ، امروز کالاهایی که حاوی یک میلیون دوز واکسن کرونا خارجی هستند وارد کشور شده و از گمرک مجوز گرفته اند. است.

مهرداد جمال آروناگی گفت محموله جدید واکسن کرونا صبح امروز (پنجشنبه) وارد فرودگاه امام خمینی شد. این شامل یک میلیون دوز در 57 شکل ، وزن تقریبی 17 تن است.

گمرک یک میلیون دوز واکسن را تجویز و در مدت زمان کوتاهی آن را به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل داد.

این مقام مسئول گمرک ایران گفت که طبق سوابق گمرک ، ایران تاکنون 6،847،800 دوز واکسن کرونا را وارد کرده است. کشور.

بر اساس گزارش گمرک ، یک میلیون دوز واکسن پاکسازی شده است و سخنگوی هلال احمر در مورد دو میلیون دوز واکسن صحبت کرد. این اختلاف یک میلیون گلدوزی منجر به درگیر شدن وزارت بهداشت شد اطلاعات نادرست در مورد واردات واکسن بودن.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در پاسخ به اخباری مبنی بر واردات 2 میلیون دوز واکسن کرونا به کشور گفت: یک میلیون دوز واکسن کرونا به کشور وارد شده است. سخنگوی سازمان غذا و دارو “کیانوش جهانپور” در توییتی نوشت: یک میلیون دوز واکسن ساعت 6 صبح امروز از طریق فرودگاه امام وارد کشور شد و به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

واکسن ها دو میلیون دوز نبودند و فرودگاه مهرآباد وجود نداشت. آیا دوستانتان خیلی شلوغ هستند که از قافله عقب نمانند؟

سخنگوی هلال احمر اندکی پس از توئیت سخنان خود را اصلاح کرد. محمد حسن کاوسیان مقدم وی در مورد صادرات واکسن کرونا از صبح امروز توسط این گروه گفت: “صادرات نهایی واکسن های تاج خریداری شده و توزیع شده توسط جمعیت هلال احمر 2 میلیون دوز است ، اما به دلیل محدودیت های پرواز ، امروز فقط یک میلیون دوز دریافت کردیم بقیه کالاها به ایران می رسد.

وی با بیان اینکه تنها تفاوت محموله خریداری شده صبح امروز با میزان بار موجود در هواپیما میزان بارگیری شده در هواپیما است ، اظهار داشت: وزارت بهداشت قبلاً یک واکسن لاک وارد کرده است و ما یک میلیون دوز واکسن داریم که ما وارد کرده اند که 10 برابر مقدار بار آنها در هر بار است.

اختلاف نظر در مورد آمار واردات واکسن کرونا / رنگهای جدید شهرهای تاج در کشور

وی گفت: بنابراین به دلیل محدودیت حمل بار ، صبح امروز یک میلیون دوز واکسن به کشور تحویل داده شد و مابقی با هواپیمای دیگر آماده تحویل به کشورمان است.

مدیر سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر گفت: چهارمین واکسن کرونا در این جمعیت به کشور می رسد. یک میلیون دوز دیگر در اوایل هفته آینده می رسد.

دکتر. علیرضا عسکری “امروز صبح ، یک میلیون دوز واکسن خریداری شده توسط هلال احمر وارد کشور شده و برای توزیع به وزارت بهداشت تحویل داده می شود.”

وی با بیان اینکه این واکسن چهارمین صادرات جمعیت هلال احمر به کشور است گفت: “پیش از این ، سه صادرات دیگر در مجموع سه میلیون و 400 هزار دوز داشت. صبح امروز یک میلیون دوز دیگر از واکسن وارد کشور شد.

عوارض جانبی واکسیناسیون یکی دیگر از موضوعات مهم مورد توجه کاربران علاقه مند به اخبار کرونا است. Johnson & Johnson 19 برخی از افراد پس از دریافت واکسن از هوش رفته اند و البته واکسن های دیگری نیز وجود دارد که بسیاری از افراد را نگران کرده است.

با این حال ، مطالعات نشان داده است که این واکنش ها ناشی از واکسن نیستند ، اما معمولاً پس از دریافت واکسیناسیون های مختلف ، سرکوب کننده سیستم ایمنی هستند. تقریباً 25٪ از افرادی که پس از واکسن این واکسن را تولید می کنند ، از این نتیجه گیری حمایت می کنند. نوع واکنش پس از دریافت واکسن های دیگر تأیید شد و واکنش مشابهی نیز تجربه شد.

متخصصان بهداشت این را می گویند واکنشهایی که معمولاً پس از دریافت واکسن اتفاق می افتد ، واکنشهای ایمنی بدن نامیده می شوند. آنها اغلب با تنفس سریع و افزایش ضربان قلب آشکار می شوند.

امروز ، طرح رنگ تاج کشور نیز تغییر کرده است. بر اساس آخرین طرح رنگی اعلام شده توسط نرم افزار ماسک، برخی از استانهای کشور با شرایط تاج زرد دوباره وضعیت را بهبود بخشیده اند. نرم افزار ماسک در جدیدترین طرح رنگی خود اعلام کرده است که در حال گسترش وضعیت تاج قرمز در مناطق جنوبی کشور است.

اختلاف نظر در مورد آمار واردات واکسن کرونا / رنگ های جدید شهرهای تاج در کشور

بر این اساس ، از تنگستان ، داشستان ، جنوب ، عسلویه ، کنگان (استان بوشر) ، اندیمش (خوزستان) ، ایرانشهر ، چابهار ، زاهدان ، نیکشهر (سیستان ، بلوچستان) ، رودباج جنوبی ، کهنوج 20 ، جاسک ، رودان ، سیریک ، خشم و میناب (هورموسگان) قرمز است.

اعلام میزان مرگ و میر روزانه بر اثر کرونا نیز آخرین اخباری است که در مورد این بیماری منتشر شده است. بر اساس اطلاعات مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، 4 میلیون و 366 هزار و 148 نفر دوز اول واکسن کرونا و 886 هزار و 107 نفر دوز دوم دریافت کرده اند که باعث می شود تعداد کل واکسن های واکسینه شده در کشور به 5 هزار و 252 واکسن برسد. به 1255 دوز رسیده است.

بر اساس معیارهای دقیق تشخیصی ، از دیروز تا 17 ژوئن 1400 10291 مورد جدید کووید 19 در کشور کشف شد که از این تعداد 1،296 نفر در بیمارستان بستری شدند. تعداد 19 بیمار کوید در کشور به 3،070،426 نفر رسید. متاسفانه در 24 ساعت گذشته ، 139 بیمار کوید 19 نفر جان خود را از دست داده اند تعداد کل مرگ و میر ناشی از این بیماری به 82619 نفر رسید.

متأسفانه تاکنون 2 میلیون و 708 هزار و 743 بیمار بهبود یافته یا از بیمارستان ها مرخص شده اند.کوید در حال درمان 3 هزار و 329 بیمار با 19 واحد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان است. در همین زمان ، تاکنون 22 میلیون و 69 هزار و 444 آزمایش کووید 19 در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ، 22 شهر کشور با رنگ قرمز ، 175 با نارنجی و 251 با زرد گزارش شده است.

47231