اختصاص ۶۰ هزار میلیارد ریال به دانشگاه‌های علوم پزشکی

براساس پایگاه اطلاع رسانی آوای البرز ،

محمد بیکر نوبخت ولی آذر (ع) روز سه شنبه در مراسم تحلیف بیمارستان 239 تختخوابی ، به این ویروس تشخیص داده شد.
.

هنگامی که ویروس کرونا گسترش یافت ، دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور 35000 میلیارد ریال اعتبار اعتباری توزیع کردند.

نوبکت افزود: مبلغ یک میلیارد یورو به دستور مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی خارج شده است و بخشی از این اعتبار تاکنون پرداخت شده است و مبلغ 60 هزار میلیارد ریال در روزهای آینده به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع می شود.

وی اظهار داشت: حمایت از کارکنان بهداشت و درمان کشور و تسریع در حقوق و نیازهای این گروه از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید است.

بیمارستان 239 تختخوابی دره آزر در بروژن روز سه‌شنبه در بازدید از شهر بروژن افتتاح شد. محمد بیکر نوبخت ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه ، برنامه و بودجه.

این بیمارستان در زمینی به مساحت 39600 متر مربع و 17 هزار و 500 متر مربع زیربنا و با هزینه 1320 میلیارد ریال برای ساخت و ساخت بیمارستان جدید در بروژن ساخته شده است.

بیمارستان دره آذر در بروژن دارای بخش های داخلی ، جراحی ، زنان و زایمان ، کودکان ، بخش اورژانس ، ICU ، ICU ، ICU و ICU است.

به گزارش ایرنا ، محمد بیکر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای پیگیری برنامه های دفاع اقتصادی راهی نوبکت چهارمحال و بختیاری شد و از تعدادی از پروژه های عمرانی از جمله مسکن بیمارستان نیرالمبور و بیمارستان بروژن بهره برد.

بروژن در فاصله 60 کیلومتری از مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.