اختصاص ۱۳۴ میلیارد تومان منابع هدفمندی یارانه‌ها برای مدرسه‌سازی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حسن محمدی ادیب عصر پنجشنبه سه پروژه نوسازی مدارس این شهرستان را افتتاح کرد. بیل سوار گفت: روز بیل سوار هفته سرکار را گرامی می داریم و نهایت تلاش خود را می کنیم تا از زحمات و تلاش های مردم برای حمایت از نظام اسلامی در همه عرصه ها و عرصه ها قدردانی کنیم.

وی تصریح کرد: در شهرستان مرزی بیل سوار 18 پروژه مدرسه سازی در حال اجراست که اکثر این پروژه ها در سال جاری آغاز شده و فازهای اجرایی آنها از مرحله اجرا برای دریافت یارانه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: از سال 1385 تا 1390 اعتباری از محل هدف یارانه ها برای توسعه فضاهای آموزشی اختصاص داده نشده است.

محمدی ادیب افزود: 25 درصد از این مبلغ معادل 32 میلیارد تومان سهم شهرستان است. بیل سوار ما از این منابع برای تکمیل و توسعه فضاهای آموزشی در این شهر استفاده می کنیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: با 18 پروژه مدرسه سازی در این شهرستان 6 دهم متر مربع به فضای آموزشی و دانش آموزی این شهرستان مرزی اضافه می شود تا نسل آینده در محیطی بهتر یاد بگیرند.

محمدی ادیب افزود: اگرچه شهرستان بیل سوار از نظر فضای آموزشی بیش از میانگین سرانه کشوری است اما کمتر از سرانه استاندارد است و تلاش می کنیم فضای 6.3 متر مربع را به هفت متر مربع ارتقا دهیم.

123 مدرسه در مناطق مختلف استان اردبیل در حال ساخت است و هفت سالن ورزشی، 2 زمین چمن مصنوعی، 20 نمازخانه و 25 سرویس بهداشتی نیز در حال ساخت است.

محمدی ادیب در ادامه سخنان خود گفت: برای تکمیل این پروژه ها اداره کل نوآوری، توسعه و تجهیز مدارس به اعتباری بالغ بر 400 میلیارد تومان نیاز دارد که بخشی از این منابع تامین و مابقی از سطح ملی تامین می شود.

وی تصریح کرد: در شهرستان بیل سوار تا آغاز سال تحصیلی یک سالن ورزشی در روستای بابک و یک چمن مصنوعی به همراه نمازخانه در جعفرآباد به بهره برداری می رسد.

محمد ادیب گفت: 60 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات هزینه می کنیم تا دانش آموزان در ابتدای سال تحصیلی از نظر تجهیزات و امکانات آموزشی مشکلی نداشته باشند.

وی از تشکل نمایندگان شهرستان ها قدردانی کرد بیل سوارپرزآباد و ایسلند وی در مجلس برای جذب اعتبارات ملی افزود: در جلسات مستمری که با رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس داشتیم، اعتباراتی از منابع مختلف به استان اختصاص داده شد تا با تلاش بیشتر پروژه های مدرسه سازی اجرایی و عملیاتی شود. در شمال استان شاهد بهره برداری از این پروژه ها خواهیم بود.

محمدی ادیب ادامه داد: امروز با حضور استاندار اردبیل و نمایندگان شهرستان ها بیل سوار، ایسلند سه پروژه نوسازی مدارس استان از جمله پرزآباد در مجلس، شهید فرجاد، شهید رنجبر و نمازخانه دخترانه نرگس. بیل سوار در مدرسه شهید فرجاد افتتاح شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل افزود: 22 پروژه عمرانی این شهرستان بیل سوار به همین مناسبت به نفع مردم و همزمان با هفته دولت افتتاح شد.