احراز صلاحیت در رتبه‌بندی معلمان جدی است/آموزش از اول مهرماه حضوری است

واجد شرایط بودن در رتبه بندی معلمان / آموزش حضوری از اول اکتبر جدی است

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه از اول مهرماه آموزش و پرورش حضوری خواهد بود و مسلم است: در صورت وجود دلیل تعطیلی مدرسه آخرین مکان خواهد بود. من این را نمی گویم، مطالعات بین المللی این را می گویند. دانش آموزان و معلمان بالای 12 سال باید دوز یادآوری واکسن را دریافت کنند.

به گزارش آوای البرز، یوسف نوری در خاتمه سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش در سالن اجلاس سران با بیان اینکه سه چالش بزرگ پیش رو داریم، گفت: نخست ضعف در نظام حکمرانی است. مثلا مدرسه غیردولتی درست کردیم به وزیر اجازه نمی دهند یا در مدرسه دولتی مدیر اجازه نمی دهند با هماهنگی اولیا، کارشناس ارزیابی عملکرد وزارتخانه، البته اینها هستند. چیزهای گذشته
وی افزود: دوم اینکه در آموزش و پرورش جهت گیری ضد عدالت داریم که شامل اعزام نیروی معلم به مناطق دور افتاده، کاهش مدارس شبانه روزی و محرومیت دانش آموزان از تغذیه است. به کاهش کیفیت خدمات آموزشی توجه کنید.
وزیر آموزش و پرورش به مدیران آموزش و پرورش گفت: ثبت نام کامل مدارس. تاکنون 14 میلیون ثبت نام انجام شده است. من اعلام کردم که تمام ثبت نام های دوره اول ابتدایی باید به صورت مشروط تایید شود. تا شما طبقه بندی را انجام ندهید نمی توانیم برای استان ها نیرو تعیین کنیم.
نوری افزود: کسری واقعی نیروی انسانی نیاز به پرکردن دارد و فردا جلسه نهایی درباره کسری نیروی انسانی در استان ها برگزار می شود.
وی با بیان اینکه آموزش حضوری از اول مهرماه برگزار می شود، مسلم است: اگر دلیلی برای تعطیلی وجود داشته باشد، مدرسه آخرین مکان خواهد بود. من این را نمی گویم، مطالعات بین المللی این را می گویند. دانش آموزان و معلمان بالای 12 سال باید دوز یادآوری واکسن را دریافت کنند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: شایستگی در رتبه بندی معلمان جدی است، بنابراین لازم نیست بگوییم رتبه ها به این صورت بوده است. عجله نکن درجه همه را به او بدهند و حتی به یکی هم بی انصافی نکن.
نوری گفت: بیش از 5500 مدرسه فاقد سرویس بهداشتی و آبنما هستند و نیاز به تجهیز دارند، نوری گفت: مدارس بتنی بالای 10 کودک تا پایان سال با مدارس ایمن جایگزین می شوند.
وی همچنین با توصیه به جدی گرفتن حفظ قرآن کریم خاطرنشان کرد: دارالقرآن ناکارآمد را برای استفاده در اختیار سازمان دارالقرآن قرار می دهیم. تقویت دارالقرآن. سرودهای دانش آموز را سر میز بیاورید. آنها خاص تر هستند، گروه های زیرزمینی کمتری وجود دارد و بچه ها نیاز به ابراز وجود دارند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: مدارس مسیر باید در طول شهرسازی آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان باشند. تجهیزات سرمایشی برای پنج استان مرزی آماده شود. همچنین اردوهای دانش آموزی را فعال کنید.
انتهای پیام/