احتمال مرگ ۶۰ پناهجو در سانحه دریایی سواحل لیبی

در پی غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان در آب‌های ساحلی لیبی، سازمان بین‌المللی مهاجرت روز گذشته – شنبه – از مفقود شدن بیش از ۶۰ نفر خبر داد که که گمان می‌رود جان باخته باشند.

به گزارش آوای البرز به نقل از یورونیوز، دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت در لیبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که قایق حامل مهاجران غیرقانونی دقایقی پس از حرکت از شهر بندری «زواره» واقع در شمال غرب لیبی به دلیل هجوم امواج بلند در آب‌های ساحلی این کشور دچار حادثه شد و به زیر آب رفت.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی با استناد به اظهارات بازماندگان اعلام کرد که قایق حادثه دیده دست کم ۸۶ پناهجو را با خود حمل می‌کرد.

در بیانیه سازمان بین‌المللی مهاجرت آمده است که بیشتر قربانیان این حادثه که شماری زن و کودک نیز در میان آنها دیده می‌شود از اتباع نیجریه، گامبیا و سایر کشورهای آفریقایی بودند.

به گفته مقامات محلی تاکنون ۲۵ نفر از سرنشینان این قایق از مهلکه نجات یافته و به بازداشتگاهی در لیبی منتقل شده‌اند.

لیبی و تونس مبدا اصلی حرکت اغلب پناهجویان آفریقایی است که به امید رسیدن به اروپا، از طریق ایتالیا، راهی سفر دریایی پر مخاطره‌ای می‌شوند که معمولا با حوادثی مرگبار همراه است.

انتهای پیام

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.