اجلاس جهانی گردشگری شهری برگزار می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، نشست محمدحسین حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد بعد از ظهر امروز در سالن اجتماعات شرکت نوسازی عباس آباد برگزار شد در این نشست، درباره نقش عباس آباد که تلاش کرده در عرصه گردشگری و فناوری ارتباطی را برقرار کند گفت: شهردار در تدابیر خود اراضی را به عنوان کانون گردشگری نوآوری و فناوری معرفی کرده است. اراضی عباس آباد محمل فضای رسانه در هوشمند سازی و پروژه‌های ملی ویژه علاقه مندان است. در توافق با معاون علمی ریاست جمهوری، یکی از پایگاه‌های اصلی هوشمند سازی در اراضی عباس آباد ایجاد خواهد شد این مکان یکی از ۷ جای کشور است که باید پایگاه‌ها شکل بگیرد.

وی افزود: اراضی عباس آباد یکی از معدود مجموعه‌های خوب تهران هست که توانسته از فضای استارت آپی محیط برای شهر تهران استفاده کند. همچنین از سوی شهردار تهران این اراضی به عنوان دبیرخانه گردشگری شهر تهران معرفی شده است.

وی گفت: اجلاس جهانی گردشگری شهری را برای فروردین ۲۰۲۵ برگزار خواهیم کرد و شهرداری تهران میزبان شهرداران پایتخت‌های شهری در جهان خواهد بود.

حجازی بیان کرد: بعد از سه سال تلاش این میزبانی را به عهده می‌گیریم آن هم در میان هجمه‌های رسانه‌ای که انجام می‌گیرد.

مدیرعامل منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد بیان کرد: در فضای نوروزی سه بخش داریم یکی از آنها فضای زیست محیطی است چون فضای سبز و تفریحی اینجا جذاب است. به زودی از فضای ورودی و سبز پل طبیعت رونمایی خواهد شد.

حجازی تصریح کرد: بخش دیگر فضای فرهنگی است. در این فضا بخش میدانی و مجازی را داریم. برنامه عید شرقی را از دوم عید اجرا خواهیم کرد. برگزاری استیج شبانه نیز جزو برنامه‌های ماست. کارناوال شادی و محلی، کارگاه‌های معارف و شعر خوانی و ایستگاه‌های خلاقیت کودکان و افطار ساده ای که توسط خیرین برای دو هزار نفر برپا می‌شود از جمله برنامه‌های بخش فرهنگی است.

حجازی بیان کرد: پرفورمنس های متنوع و ورکشاپ های هنری به ایجاد فضای پرنشاط اراضی کمک می‌کند. برنامه شبهای فیروزه‌ای نیز در این محدوده با همکاری شبکه ۵ سیما برگزار می‌شود.

وی افزود: اگر برودت هوا اجازه دهد شاید بزرگترین نورافشانی و آتش بازی تهران را در پل طبیعت داشته باشیم. ساعت ۱۲ شب سه شنبه ۲۹ اسفند ماه این نورافشانی انجام می‌شود. برنامه رنگین کمان را هم در اراضی خواهیم داشت تا کودکان را نیز درگیر کند.

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های گردشگری برنامه معرفی تورهای چند منظوره را دارد گفت: اولین ایستگاه گردشگری هوشمند را در اراضی عباس آباد برای گردشگران داخلی و خارجی بازگشایی می‌کنیم. البته ۸ نقطه در اراضی عباس آباد ایستگاه گردشگری داریم ولی شاخص ترین آن همین ایستگاه گردشگری هوشمند است. در این ایستگاه بازی‌های تعاملی و معرفی اماکن گردشگری شهر، از طریق ربات ارائه خواهد شد.

حجازی افزود: بخش دیگری که حوزه عباس آباد در آن ورود کرد، کارت گردشگری است. زیرساخت آن برای اراضی عباس آباد انجام شد ولی در آینده به تهران کارت تبدیل خواهد شد تا در قدم اول از اماکن تفریحی و گردشگری عباس آباد بازدید شود. همچنین تورهای متفاوت و مشترک با شهرداری نیز اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در روز ۱۲ فروردین ماه که روز پرچم است مراسمی با حضور شهردار و سفرای کشورهای خارجی داریم همچنین در این ایام مراکزی از جمله گنبد مینا با خدمات جدید در حوزه گردشگری علمی فعالیت می‌کند. بهشت مادران نیز خدمات خوبی را به بانوان می‌دهد. در بخش فضای مجازی نیز با حمایت روبیکا برنامه باغ رمضان با حضور مقامات سیاسی و اجتماعی برگزار می‌شود.

حجازی گفت: از اینترنت اشیا کمک گرفته خواهد شد تا بتوانیم میزان ورود و خروج به اراضی عباس آباد و بازدیدها را ثبت کنیم. حتی جنسیت یا چند بار ورود نیز به کمک آن ثبت خواهد شد.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.