اجرای طرح شبکه”خانه موزه‌ها”تاپایان سال 1401 در تهران/ازخانه جلال تاخانه نیما گذر فرهنگی می‌شود

به گزارش شفاف، کسری حسنی در مراسم قدردانی کمیته ملی یونسکو تحت عنوان ثبت جهانی خوشنویسی ایران که در خانه موزه جلال برگزار شد، گفت: «ایران مظهر فرهنگ جهانی است.

وی افزود: همچنین ثبت خط ایرانی در یونسکو موضوع مهمی است که شهرداری با تمام توان از آن حمایت می کند و شرکت توسعه فضای فرهنگی نیز این رویداد را با حضور هنرمندان و جامعه خوشنویسان کشور برگزار می کند. برگزاری این برنامه ها در دستور کار ما خواهد بود.

حسنی افزود: همچنین در سال آینده برنامه هایی برای ساخت گذرگاه حکمت داریم که شامل مسیر فرهنگی خانه جلال تا خانه نیما می شود.

سرپرست شرکت توسعه فضای فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: در این مدت با کمک هنرمندان با تمام توانمندی های شهرداری فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شهر را گسترش خواهیم داد.

علی اشرف صندوق آبادی نایب رئیس انجمن خوشنویسان در این مراسم گفت: اقداماتی از سوی یونسکو و وزارت میراث فرهنگی برای حفظ این هنر اصیل کشور انجام شده است. زندگی گسترش یافته است و انجمن در حال حاضر 370 شعبه در سراسر کشور دارد که دانشجویان و اساتید زیادی در این مراکز مشغول به کار هستند.
وی با اشاره به اینکه 60 درصد علاقه مندان به خوشنویسی در کشور را بانوان تشکیل می دهند خاطرنشان کرد: این هنر مورد توجه خانواده هاست و می تواند به رشد این هنر کمک کند.
نایب رئیس انجمن خوشنویسان ایران می گوید که کاربرد خوشنویسی ما را برانگیخت تا به دوران طلایی این هنر نگاه کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه فضای فرهنگی شهرداری تهران، در پایان این مراسم از اساتید و پیشکسوتان خوشنویسی تجلیل شد.