اجتماع سالم انسان را به کمال می‌رساند

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، آیت الله سید علیرضا عبادی در مراسم افتتاحیه پروژه آندیز گفت. تمدن دانشگاه های خراسان جنوبی و بزرگداشت سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند اظهار کرد: انسان موجودی واقعی مثل اشرف نیست؛ بلکه انسان موجودی واقعی نیست. بلکه موجودی است توانا و توانا که می تواند انسان شود.

نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی تصریح کرد: انسان باید برای خود توانایی انسان شدن را تولید کند و برای جایگاهی فراتر از آن تلاش کند. خوب، اگر دیگران روایت ناقصی بنویسند، طبیعتاً به علت و معلول بستگی دارد و ما بسیار شنیده ایم که انسان ذاتاً مدنی است.


بیشتر بخوانید:

بخش دانش آموزی پروژه اندیشه تمدن آغاز می شود


عبادی گفت: انسان مدنی البته به گونه ای آفریده شده که در سایه جامعه قرار گیرد، یکی از مقدمات رشد توانایی ها در نظام آفرینش انسان است.

عاملی که انسان را پرورش می دهد جامعه است

وی گفت: جامعه پرورش دهنده انسان است و او را به جایگاه اصلی خود باز می گرداند، انسان بدوی دارای جایگاه و عقده حقارت است، نقطه ضعف او این است که نمی تواند به کمال برسد، اما می تواند خود را به دیگران تحمیل کند، مزیت اوست، اما مشروط است

نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی افزود: هیچ جامعه ای مقبول نیست، جامعه مقبولی است که کمال، علم، ادب، ایمان و اخلاق عرضه می کند.

امام جمعه بیرجند گفت: کشورهای با آبرو و آبرو در همه جای دنیا زندانی هستند، در همین کشورها ده ها هزار کودک پناهنده مفقودالاثر اعلام می شوند؛ اگر بچه های ما شب دیر به خانه برگردند تکلیف ماچی چه می شود؟ شما در سرما بمیرید، بهتر است به فرانسه یا لهستان بروید، این کشورهای معروف نه تنها تماشاگر هستند، بلکه خالق این شرایط هستند.

عبادی ادامه داد: این تمدن کجاست؟ این تمدن به مراتب بدتر از بیابان است. چون به جنگل می‌روند، اما آنجا که این افراد می‌روند، تمام دنیا را می‌گیرند و همه چیز را از میانمار، نیجریه، اروپا، یمن، سوریه و فلسطین نابود می‌کنند، تنها یک راه وجود دارد و آن راه است. پیامبران پیام الهی خالق هستی و انسان، برنامه وحدت انسان هستند; اما باید جامعه ای باشد که به تمدن مطلوب دست یابد.

دانش آموزان پروژه جدیدی را بر اساس دین و دانش ارائه می دهند

وی گفت: در نامه ای به خانواده معظم شهید سردار شهید قاسم سلیمانی، طلاب دین و علم، ایده آل شما بازآفرینی نقشه است: من دوست ندارم خودم را با لباس نظامی تصور کنم. بکش، اما من انجام دادم. من برای کشتن قاتلان لباس نظامی پوشیدم».

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی افزود: انسان نزد خدا عزیز است، اشرف مخلوق است، عزت انسان از کعبه بالاتر است، مکتب انبیا است.

نماینده ولی فقیه در جنوب قرآن گفت: تشکیل حکومت فقیه، ولایت انبیا که به طور طبیعی در اشغال است، در حالی که کسی در خواب است، حرام است. بیدارش کن، اگر اذن نداری یا مأمور کرده، حق نداری حتی بعد از تمام شدن نمازش بیدارش کنی، یا اگر در خواب کسی را مزاحم مالی کند باید بپردازد. ناخودآگاه.

عبادی ادامه داد: در دین خدا باید حقوق و حیثیت همه حفظ شود. لازم نیست بزرگ یا کوچک باشیم، همه ما حق داریم کسی را که مرتکب گناه کبیره شده است، بکشیم. چون مغولها ابزار نداشتند; اما آنها ابزار داشتند.

وی بیان کرد: معنای واقعی برنامه های دین تمدن است، واقعیت این است که در طول سال یک ضربه هم نخورده ایم، بلکه از خود دفاع کرده ایم، اما در مقابل کفر همه جانبه با همه گزینه های پیش رو. ما

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی اولین گام بود و نتوانست شرق و غرب لیبرال کمونیسم را منعکس کند، مرتجعین بومی در خط مقدم علیه ایران حضور داشتند.

دولت ها به دستور حزب عمل کردند

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: ما حتی یک لحظه غرور برای آزادی نداشتیم و بیش از 40 سال است که تمام تلاش خود را کرده اند. اما انشاءالله نهضت انقلاب اسلامی موفق شد و ارتشی تشکیل شد که دارای دولت، مجلس، ارتش و قوه قضائیه بود. اما اینها کافی نیست، ما دولت های مختلفی را پشت سر گذاشته ایم. اما مشکل ما این است که دولت ها مطابق قانون اساسی عمل نکرده اند. در عوض طبق سلیقه و حزب خودش عمل کرد.

وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بارها به این موضوع اشاره کرده اند، اما بسیاری با سوء استفاده از اختیارات قانونی خود، دشمن را تخریب کردند و باعث شدند دشمن به اقتصاد و فرهنگ ما حمله کند، نهضت، انقلاب، قانون و نظام اسلامی.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی گفت: نظامی که بتواند جامعه را به کمال برساند، جامعه سالم است، کار کردند و بعد می توانیم جلو برویم.

سخنگوی ولی فقیه در جنوب قرآن گفت: مردم را باید در دست حکومت اسلامی تربیت کرد، نه سلیقه ای که مردم را ارزشمند کند و نفوذ آن به فرهنگ مردم آسیب بزند. سپس ما نمی توانیم. مردم به زور به بهشت ​​میروند..

امام جمعه بیرجند ادامه داد: جامعه اسلامی حاصل فعالیت فناورانه، علمی، فرهنگی و سیاسی برای ایجاد تمدن اسلامی است، زمانی که جامعه اسلامی زاییده دولت اسلامی شد، از همه اقشار انتظار می رفت.

عبادی گفت: این دستور که در مرحله دوم انقلاب اسلامی به آن اشاره شد، یک فرآیند علمی است که تمدن اسلامی دنبال می کند و این مراحل باید یکی پس از دیگری انجام شود. آنها بدون هیچ گونه آموزش خاصی به دنیا آمدند و بزرگ شدند، جامعه به خودی خود یک انسان است.

جامعه اسلامی زمانی شکل می گیرد که کودکان سبک زندگی اسلامی را بیاموزند

وی افزود: از آنجایی که کودک فارس در خانواده های ترک فارسی صحبت می کند، ترکی نیز در بین ترک ها صحبت می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی گفت: جامعه واقعی وقتی پای تمدن به میان می آید همه را پرورش می دهد و همه را مثل خورشید نور می دهد، شما فرزندان و فرزندان حاج قاسم سلیمان هستید، نه بدی نبود. در زندگی شهید سلیمان.

امام جمعه بیرجند گفت: دانشجویان و دانشگاهیان باید آرزوی حاج قاسم را در برابر هر فساد و دیکتاتوری و ظلم پیاده کنند.

عبادی ادامه داد: انتخاب سالم بسیار سخت بود و نتیجه این شد، اما در شرایط سخت کرونا، در دو اوج شیوع ویروس کرونا، شیوع کمتر شد و انتخابی با این مزیت انجام شد. . انتخابات به همراه دو نیروی دیگر برای حل مشکلات به میان مردم آمده اند تا شما به آرمان تمدن اسلامی دست یابید و از دولت اسلامی و جامعه اسلامی عبور کنید.

نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی گفت: مردم ما به شدت مورد آزار و اذیت دشمن و دشمنان قرار گرفته اند و آنها را از پا درآورده اند؛ ما منتظر ایجاد تمدنی هستیم که بوی ورود حضرت (س) به مشام برسد. .

حاج قاسم سرباز ولایی بود

در ابتدای این مراسم سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی سالروز شهادت حضرت فتح زهرا(س)، سالروز شهادت سرلشکر حاج قاسم سلیمانی و مرحوم علامه آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت. وی از زحمات ارزشمند حوزه دانشجویی حاج قاسم برای برگزاری این نشست ویژه و نمایشگاه فرهنگی قدردانی کرد.

هاشمی با اشاره به مجاهدت های خالصانه سردار شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم از سربازان استان بود که عمر گرانقدر و پربرکت خود را در راه خدا و ائمه اطهار سپری کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و بیرجند با بیان اینکه ابعاد مدرسه حاج قاسم باید توسط نسل جدید و آینده امت اسلامی ما تبیین شود، گفت: این مکتب باید به زودی در حال توسعه باشد.

استادان از پروژه مفهومی ساختن تمدن استقبال کردند

در این مراسم حجت الاسلام محمدعلی جعفری، سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خراسان جنوبی به بیان اهداف و گزارش های فعالیت های اتخاذ شده در طرح اندیشه تمدن اسلامی پرداخت و به محتوای این طرح اشاره کرد. قرآن (کتاب اندیشه تمدن ساز) بر اساس کتابی جذاب و کاربردی است، گفت: طرح استقبال از اندیشه تمدن سازی برای اساتید دانشگاه های دولتی و غیردولتی استان خوب بود.

فاز دوم این پروژه بر اساس کتاب 250 سال انسان اثر مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده قائم مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد خراسان جنوبی در گفت وگو با خبرنگار آنا از بیرجند، با اندیشه های سوسیالیستی رهبر معظم انقلاب و سیره (سیاسی) ایشان آشنا شد. معصومین که فن تدبر را در قرآن کریم آموخته اند، گفت: یکی از اهداف این طرح ایجاد و تبلیغ نگرش تحول آفرین و متمدنانه در بین اساتید و دانشجویان است.

وی افزود: این طرح ابتدا به اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان معرفی شد و بعداً سایر اساتید دانشگاه نیز در این طرح شرکت کردند.

انتهای پیام/4117/4062/