اتمام آبرسانی سیار در «هفت پیران» با اجرای خط پدافندی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد کریمی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جهت رفع کمبود آب آشامیدنی روستای هفت پیران از توابع شهرستان اردل اجرای خط انتقال به طول ۳۳۰۰ متر از منابع دیگر در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفت که خوشبختانه با تلاش بی وقفه در کمترین زمان ممکن به اتمام رسید.

وی تصریح کرد: لوله این خط انتقال از جنس پلی اتیلن با سایز ۹۰ میلی متر از مناطق صعب العبور و به موازات جاده ارتباطی و کوهستانی این روستا و روستای ده کهنه اجرا شد.

مدیر عامل شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال این خط انتقال آب شرب دو منظوره (آبرسانی و پدافندی) برای روستای هفت پیران اجرا شد.

کریمی یادآوری کرد: نیاز آبی این روستا حدود نیم لیتر در ثانیه است که از قنات آن روستا تأمین می‌شود و در فصول تابستان و پاییز که با کمبود آب مواجه می‌شدند آبرسانی سیار انجام می‌شد که با اجرای این خط انتقال آبرسانی سیار به این روستا حذف شد.

شهرام خسروی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اردل نیز در این خصوص گفت: نصب مخزن ذخیره آب جدید در این روستا نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد قابل ذکر است روستای هفت پیران از توابع بخش مرکزی شهرستان اردل بوده که ۳۲ خانوار و ۱۵۰ نفر جمعیت دارد و در ۹۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.