ابراز نگرانی آیت الله مکارم شیرازی نسبت به حادثه متروپل

کلانشهر مکارم شیرازی در آیت اللهی نسبت به این حادثه ابراز نگرانی کرد

آیت الله مکارم شیرازی بر ریشه یابی ریزش ویرانگر ساختمان کلانشهر آبادان که چند کشته و مجروح برجای گذاشت تمرکز کرد.

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از کام، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با سولفی گل وزیر علوم و فناوری با اشاره به برنامه ریزی ها و اهداف متعالی این وزارتخانه گفت: پیگیری و اجرای آنها موجب تحول می شود. در مجامع علمی بالاخره در کشور قابل انجام است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته علم از شرق به غرب منتقل می شد اما اکنون از غرب به سمت دانشگاه ها سوق داده می شود، خاطرنشان کرد: هنگام مطالعه علم روز از هر نقطه ای از دنیا باید از انتقال فساد آگاه بود. فرهنگ ها.”

این مرجع تقلید از مسائل اخلاقی و دینی در کنار تربیت را مورد توجه و تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: 400 سال پیش در اصفهان مسجد جامع ساخته شد که رنگ گنبد آن همچنان باقی است و بنای ده طبقه زیر آن است. ساخت و ساز تمام نشده، فرو می ریزد و عده ای کشته و زخمی می شوند که نشان از بی مسئولیتی و بی اخلاقی برخی دارد.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر لزوم یافتن مسیر دقیق فاجعه خاطرنشان کرد: باید برنامه نظارت مهندسی بررسی شود که آیا مهندسان درس را به خوبی تسلط یافته اند یا دروس ناقص یا در عمل کم است. کار انجام شده است.

وی افزود: هیچ فرد مستعدی نباید به دلیل نداشتن شهریه از دانشگاه خارج شود.

این مرجع تقلید از همکاری بسیاری از مراکز بزرگ علمی و فرهنگی در کام را ضروری دانست و بر ارتباط حوزه و دانشگاه نهایت تاکید را داشت.

انتهای پیام/