آیا پیروزی جو بایدن قطعی شده است؟

گروه بین الملل آنا گزارش داد که دونالد ترامپ در هفته های اخیر از پذیرفتن شکست به جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ، خودداری کرده و در آخرین وضعیت خود پیامی را بدون قبول شکست در آخرین حساب خود منتشر کرده است. وی کتباً اعلام کرد که در حال آماده سازی برای واگذاری رسمی قدرت به بایدن پاور است.

ترامپ

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ

به این ترتیب جو بایدن و تیمش پس از هفته ها تأخیر به اطلاعات مورد نیاز برای حرکت رو به جلو دسترسی خواهند داشت. جو بایدن پس از مراسم تحلیف در 20 ژانویه 2021 روی کار خواهد آمد.

این پرونده در دادگاه های ایالتی و فدرال جورجیا و پنسیلوانیا تشکیل شد ، جایی که همه نگاه ها به میشیگان بود ، جایی که ترامپ شکست خورد. شکست ترامپ در این ایالت وی را بر آن داشت تا شکست مقابل رقیب دموکرات خود را بپذیرد و رسماً خود را اعلام کند.

طبق اعلامیه رسمی مقامات انتخابات در ایالت میشیگان ، بایدن با اختلاف 154000 رأی توانست ترامپ را شکست دهد ، بنابراین همه 16 رأی انتخابات در این ایالت به نفع دموکرات ها شمرده شد و ترامپ مهمترین کارت پیروزی را از دست داد.


بیشتر بخوانید:

اعضای بالقوه کابینه جو بایدن چه کسانی هستند؟


ترامپ با دعوت از چندین رهبر حزب جمهوری خواه میشیگان به کاخ سفید ، برای جلوگیری از تأیید نتایج انتخابات بیکار ننشست. تلاشی که نتیجه ای نداد. جمهوریخواهان در این ایالت گفتند که کار به روال معمول ادامه خواهد یافت. برخلاف میل ترامپ ، سیاستمداران جمهوری خواه در پنسیلوانیا ، ویسکانسین و آریزونا نیز نتایج انتخابات را تأیید کردند.

امیلی مورفی ، رئیس اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده ، جو بایدن را به عنوان برنده اعلام کرد. ترامپ در پست توئیتری خود نیز خواستار اقدام شده است. رئیس جمهور ایالات متحده درخواست مشابهی را از تیم خود ارائه داده است.

انتخابات آمریکا

با شروع روند انتقال ، یک پیشنهاد بودجه 6.3 میلیون دلاری کنار گذاشته شده است. علاوه بر این ، همکاران بایدن اکنون می توانند با مقامات و سازمان های دولتی ایالات متحده تماس رسمی بگیرند. این بعید است قبل از صدور دستور ترامپ.

باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه با برنامه “جیمی کیمل” IBS گفت که اگر ترامپ نمی خواهد کاخ سفید را ترک کند ، می تواند این کار را با زور انجام دهد.

کیمل درباره اوباما گفت: “شما کاخ سفید را به خوبی می شناسید ، هشت سال در آنجا زندگی کردید.” آیا جایی وجود دارد که شخص بتواند پنهان شود تا نتواند بیرون برود؟ سوراخ های کوچک یا جایی که می دانید؟

اوباما با تمسخر گفت: “بله ، اما من فکر می کنم که ما همیشه از نیروی دریایی کمک خواهیم کرد تا وی را از کاخ سفید خارج کنیم.”

انتهای پیام / 4033 /