آیا سربازی برای دکتری و پسادکتری حذف می‌شود؟

رئیس بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح از معافیت سربازی فارغ التحصیلان دکتری و فوق دکتری خودداری کرد.

به گزارش آوای البرز، سردار حجت الله واسی نژاد در خصوص جزییات ارتش نخبگان گفت: برنامه نظامی نخبگان حدود 15 سال است که عملیاتی شده است و در این مدت بنیاد ملی نخبگان بیش از 22 هزار نفر از افراد عالی رتبه یا مستعد را در نیروهای مسلح جذب کرده است. ” این عزیزان خدمت سربازی خود را صرف انجام یک پروژه تحقیقاتی یا فناوری می کنند.

وی ظرفیت سالانه نیروهای مسلح برای اجرای این طرح را حدود 2000 نفر عنوان و خاطرنشان کرد: در واقع بیش از 2000 نیروی مستعد در طرح های مختلف اعم از دانشگاهیان، تکنسین ها، تکنسین ها، سربازان پژوهشی و اتباع خارج از کشور حضور دارند. .. در خدمت مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح و سازمان های کشوری می باشد که برای کشورمان توانایی بسیار کم نظیری است.

به گفته رئیس بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح، در حال حاضر بیش از 30 دستگاه کشوری اعم از دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری در حال استفاده از ظرفیت های نخبگان هستند. منطقه غیرنظامی

ما در دوره دکتری و فوق دکتری لغو نظامی نداریم

واسی نژاد همچنین درباره شایعه حذف سربازان در مقاطع دکتری و فوق دکتری تصریح کرد: متاسفانه در این زمینه اطلاعات غلط داده شد. دوره دکتری و فوق دکتری ربطی به حذف سربازی ندارد. وزارت علوم به ستاد کل نیروهای مسلح بخشنامه داده است که برای پژوهشگران فوق دکتری رشته جدیدی داشته باشیم که این به معنای لغو خدمت سربازی این افراد نیست. در واقع می توان گفت این پروژه نظامی در یکی دیگر از رشته های علمی است که می تواند وضعیت افرادی را که دوره فوق دکترا را می گذرانند پیش بینی کند.

سپس ادامه مطلب را بخوانید: اعلامیه خدمات عمومی در مورد “تعویض خدمت سربازی”

وی درباره اینکه آیا طرح جدید اجرایی شده است یا خیر، بیان کرد: این پیشنهاد از سوی وزارت علوم به ستاد کل نیروهای مسلح ارائه شده و در دست بررسی کارشناسی است و به زودی به بهره برداری می رسد.

به گزارش آوای البرز، پیش از اجرای این طرح، برخی اخبار کذب شایعاتی مبنی بر احتمال ترک سربازی برای فارغ التحصیلان دکتری و فوق دکتری ایجاد کرده بود. موضوعی که البته بارها از سوی مسئولان مختلف نیروهای مسلح و وزارت علوم رد شده است.

انتهای پیام/