آیا خودروی شما لوکس محسوب می‌شود؟

رئیس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی درباره قیمت گذاری مالیات خودروهای لوکس گفت: قیمت ها بر اساس میزان عرضه ، تقاضا و نرخ ارز تعیین می شوند. خودروهای لوکس اکنون باید براساس بودجه امسال ، بر اساس توزیع قیمت ، تقاضا ، شرایط بازار و نرخ ارز ، از مالیات آنها استفاده کنند. »

به نظر روزنامه آوای البرز شهروند وی نوشت: 1999 در سال 1999 ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخشهای درآمد لایحه بودجه 1400 را در جلسه عمومی روز پنجم اسفند با یک بند 7 اضافی ، تبصره 6 لایحه بودجه یک ماده واحد بررسی کردند. بر این اساس ، همه دارندگان اتومبیل (اشخاص حقیقی و حقوقی) توافق کردند که از مدلهای مختلف اتومبیل سواری (از جمله وانتهای دو کابین با شماره پلیس شخصی به نام خود و فرزندان زیر 18 سال و افراد تحت تکفل) استفاده کنند. هر ساله به پایان می رسد. ارزش کل ماشین آنها یک میلیارد تومان با مالیات سالانه خودرو است.

این داستان با بسیاری از مناطق دیگر جهان در دهه 1400 متفاوت است ، که به جای کالای مصرفی به عنوان کالای سرمایه شناخته می شود ، اما با گذشت زمان مسافت پیموده شده افزایش یافت و در اکثر نقاط جهان قیمت یکسان بود. به روپیه 120 میلیون تومان در روز و قیمت مدل های دست دوم این روزها به حدود 800 میلیون تومان می رسد! این امر در مورد کلیه محصولات و مجامع داخلی صدق می کند ، به عنوان مثال ، قیمت مونتاژ داخلی اختیاری کیا سراتو با موتور 2 لیتری طی 5 سال در 10000 تومان در این روز از 100 میلیون به 800 میلیون تومان رسیده است. با این وجود ، یک عامل عمده در افزایش خارق العاده قیمت خودروها ، به ویژه در مدل های وارداتی ، افزایش سریع قیمت ارز است.

از اتومبیل های لوکس باید مالیات دریافت کرد

پورابراهیمی ، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: “همه کالاهای ارزشمند بر عرضه و تقاضا تأثیر می گذارند.” “با تغییراتی که طی یکی دو سال اخیر مشاهده کرده ایم ، قیمت بسیاری از اقلام افزایش یافته است.”

در مواجهه با تحریم ها ، این سیاست مجلس است که اولویت را به صدور ارز برای کالاهای لوکس با توجه به کمبود اشیا valu با ارزش بدهد. در مرحله اول ارز به کالای اساسی و سپس به واسطه ها اختصاص می یابد. “طی دو سال گذشته آنها از سهمیه ارز معاف شده اند.”

وی با اشاره به قیمت مالیات خودروهای لوکس گفت: “این بر اساس قیمت ، توزیع ، تقاضا و نرخ ارز است.” وی افزود: “بر اساس توزیع قیمت ، تقاضا ، شرایط بازار و نرخ ارز ، خودروهای لوکس اکنون باید در بودجه امسال مالیات دریافت کنند.”

انتهای پیام