آنچه در حوزه اجتماعی آذر 99 گذشت

به گزارش آوای البرز؛ دسامبر با تعطیلی کلی آغاز شد و با جنجال های عجیب و گاه طنزآمیز از جمله ضرب و شتم یک سرباز بابلی ادامه یافت.

آمار تاج

در اولین روز ازهار ، تاج جان 431 ایرانی را گرفت و با 12931 بیمار جدید حمله به مرز را آغاز کرد.

محدودیت ها را اعمال کنید

به دلیل گسترش تاجگذاری و تعداد کشته شدگان تاجگذاری ، از نخستین روز ازهار تهران و 150 شهر به مدت دو هفته بسته شدند.

رفت و آمد شهر به شهر از ساعت 9 شب تا 4 بامداد ممنوع شد. همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک ارائه شده توسط Supplies بسته شدند.

محدودیت ها + ترافیک

تست تست توزیع آزمایش ژنتیکی

با غلبه بر تمام این محدودیت ها ، آزمایش های یک لک سریع و رایگان برای کنترل و مدیریت این ویروس بد از اول دسامبر در مراکز درمانی توزیع شد.

صنف خوب است

با تعطیل شدن 160 شهر سرخ در کرونا ، محدودیت های شدیدی در عروق کرونا اعمال شد و متخلفان به دلیل عدم پرداخت اصناف در این دو هفته جریمه شدند.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران (NIR) در بیانیه صادر شده در روز جمعه این ادعا را رد كرد و اظهار داشت: “ادعاهای مشابه و بی اساس در مورد اطلاعات ایران بیش از یك بار در حین ممنوعیت حادثه انجام شده است.

شایعات ازهر

در آن روزها ، برخی از رسانه ها و فضای مجازی اخباری مبنی بر عدم جبران خسارت برای قربانیان سفر به شهر از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر را منتشر کردند که این موضوع توسط بیمه مرکزی در ایران تکذیب شد.

استفاده اجباری از ماسک

در ماه دسامبر مجبور شد از درب خانه از ماسک استفاده کند و هرکسی که از ماسک استفاده نکند به دلیل محدودیت ها و محدودیت های شدید همسر جریمه شد.

عکس مجرم گرفته و تحویل مقامات ذیصلاح شد.

ماسک می زنم

تعیین تکلیف در واحدهای بهداشتی

علی رغم مشکلات فراوان در زندگی با کرونا ، به درخواست وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه ، محمد بیکر نوبک ، 30000 نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای مراقبت های بهداشتی را اولویت بندی و استخدام کرد. شبکه بهداشت و اورژانس پیش بیمارستانی مطابق با قوانین و مقررات اعلام شده امید را در قلب متقاضیان کار تحصیل کرده زنده کند.

محدودیت ها کامل نیست

اواسط ماه دسامبر بود و وقتی خبر رسید همه منتظر پایان این محدودیت های سختگیرانه بودند: از 6 دسامبر ، وضعیت نارنجی طرح جامع علیه کرونا مطابق با محدودیت های شهرهایی که از قرمز به قرمز تغییر کرده اند اعمال می شود. نارنجی در اوایل دسامبر.

ممنوعیت های ترافیکی شبانه در شهرهای نارنجی و شهرهای قرمز اجرا شد.

تور تزریق واکسن

در آن زمان ، ما شاهد تبلیغاتی در مورد تولید واکسن کرونا و آغاز مرحله انسانی این واکسن ها بودیم. واکسن کرونا را نمی توان به کشور برد.

یک بیماری جدید در حال فوران است

دنیا پس از تهیه واکسن کرونا تا حدودی آسوده شد و منتظر نفس کشیدن بود. ناگهان یک بیماری ناشناخته 140 نفر را در هند کشته است.

او دوباره خواب و آرامش را از همه ربود ، اما خوشبختانه این بیماری نتوانست وحشت بزرگ دیگری ایجاد کند.

حضور تمساح در دریاچه چیتگر ، تهران

در دسامبر سال 1999 ، تصویری نیمه روشن از دریاچه چیتاگونگ در فضای مجازی منتشر شد که ادعا می شود کار تمساح است. برای شهروندان ایجاد شده است.

منبع شکل گیری و نظرات مختلف مورد بحث قرار گرفت و تمساح برای بسیاری از بومیان به یک موضوع طنز تبدیل شد.

افزایش ترس و تجارت در مورد وجود موجودی ناشناخته در دریاچه چیتاگونگ به طوفانی خبری تبدیل شد و تا چند روز تاج روزنامه ها عناوین خبری را به خود اختصاص داد.

با این وجود ، در تاریخ 14 دسامبر ، سید آرش حسینی میلانی ، عضو شورای شهر تهران ، درباره تمساح جنجالی دریاچه چیتگر گفت: “شواهدی از جمله رد پا وجود دارد که وجود حیوان را تردید می کند. به همین دلیل دریاچه “اگر چنین چیزی درست باشد ، طعمه ها برای یافتن این اثر در اسرع وقت طراحی شده اند.

به دنبال قوس ، این بار این ادعا دیگر نیرویی از گردباد نبود و اظهار داشت که گونه عکس گرفته شده یک ماهی اولیگوفور یا ماهی نمادین است و وجود آن را در دریاچه تأیید می کند. تمساح ماهی بالدار ایران در آکواریوم نگهداری می شود بنابراین نمی تواند از آب خارج شود ، بنابراین اگر بخشی از آب را ببینید ، تمساح ماهی نیست ، بلکه تمساح است.

برای بیش از 6 روز ، جستجوی ویژه در دستور کار بود. دوستداران محیط زیست چندین بار از اعماق دریاچه چیتگر بازدید کرده اند ، اما در پایان هیچ تمساحی در چیتگر پیدا نشده است ، یا …

تمساح

سیلی به صورت یک سرباز بابلی

در پایان دسامبر ، داستان تجاوز و تحقیر یک متجاوز در بابل و در سیستم عدالت شهر خبرساز شد.

ماجرا از این قرار است كه یكی از بازرسان دادگستری بابل وارد درب ویژه موكل در محل كار شد و چون او ماسك پوشیده بود ، مخالف وظیفه شناسان خواستار كارت شناسایی شد و قصد بازجویی از وی را داشت. وی اجازه بازجویی از جسد را نداشت. و سپس به صورت او سیلی زد. پذیرش قضات و بازجویان در دادگستری بابل متفاوت از ورودی مشتری است ، جایی که سرباز بابلی به همین دلیل از بازپرس نمی شناخت و به دلیل وظیفه مجبور به جستجوی فیزیکی شد.

در همین راستا هیاتی با حضور رئیس کل دادگستری و بازرس پلیس استان جلسه ای سه ساعته تشکیل داد. با شنیدن شکایت سربازی که در جلسه ای با پدرش شرکت کرده بود ، اوضاع بررسی شد. به اظهارات قاضی و عذرخواهی قاضی گوش دهید.

دستگیری همسر مختاری

به دنبال رسوایی ازهر 99 ، پلیس ایران نیلوفر صفاری زاده چوکامی ملقب به نیلی افشار را در لیست قرمز اینترپل دستگیر کرد و بعداً این خبر در یکی از فرودگاه های مالدیو تکذیب شد.

آلودگی هوا در دسامبر

علی رغم محدودیت در بسیاری از شهرهای کشور ، آلودگی هوا کلانشهرها را پشت سر گذاشته است و شهرهای بزرگی مانند تهران ، اراک ، اهواز ، سنجان ، مشهد و اصفهان در لایه ای از “نیتروژن” پوشانده شده اند. گروههای حساس.

آلودگی هوا

پایان دسامبر

سرانجام ، کنترل عروق کرونا تاثیری داشت ، و با کشته شدن 177 نفر سی امین روز آذر به پایان رسید و در حال حاضر مجموعاً به 53،625 فوت رسید ، در حالی که در ماه دسامبر 1،158،384 بیمار بود.

// انتهای پیام: 5