آموزش رشته‌های تخصصی و عمومی به بیش از ۱۹۸ هزار سرباز – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در حاشیه پنجمین جلسه شورای عالی سیاست گذاری و آموزش نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروهای مسلح در این جلسه در حال برگزاری است. ستاد کل نیروهای مسلح: به منظور تغییر رویکرد به معضل نظامی، در این فرآیند، دیدگاه کاربری نسبت به رویکرد مصرف‌کننده تغییر کرده است.

وی افزود: زمانی که سربازی وارد ارتش می شود بیشتر به این می اندیشیم که می خواهد چه کاری برای نظام انجام دهد؛ هر روز بیشتر به این فکر می کنیم که برای آینده این کشور بهتر و آبادتر چه باید کرد.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از 5 سال گذشته یک قرارگاه آموزشی برای افسران وظیفه نیروهای مسلح تشکیل و یک قرارگاه آموزشی نیز در این رابطه راه اندازی شده است. وضعیت نیروهای مسلح؛ به زودی سازمان ها و نهادهای دولتی در سطح وزرا و مدیران وارد کار شدند و با همکاری و تعامل با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، آموزش نیروهای مسلح را به عنوان یک فعالیت سازمان یافته به جامعه جوانان امروز ارائه کردند.

فرمانده کل ارتش در خصوص عملیات ارتش در منطقه گفت: طی یک سال و نیم گذشته موفق شدیم 198 هزار سرباز را در حوزه های مختلف کشاورزی آموزش های تخصصی و عمومی ارائه دهیم. نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران «کامپیوتر مظهر فرهنگ، هنر و ورزش است.

وی افزود: تمرکز بر مهارت آموزی در کشور امری مطلوب و ضروری است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان این مراسم سند ملی آموزش و بکارگیری نیروهای مسلح را منتشر کرد.