آمریکا به اهدافی خارج از ایران حمله خواهد کرد / این عملیات ممکن است چند روز یا هفته‌ها ادامه پیدا کند

آفتاب‌‌نیوز :

الجزیره نوشت: گزارش ها حاکی از آن است که ایالات متحده طرح حمله به اهداف مرتبط با ایران در عراق و سوریه را به تلافی کشته شدن سه سرباز خود تایید کرده است. شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا گزارش داد که کاخ سفید هدف قرار دادن پرسنل و تأسیسات ایرانی در داخل دو کشور را در پاسخ به حمله پهپادی روز یکشنبه به پایگاه برج ۲۲ در نزدیکی مرز سوریه و اردن تأیید کرده است.

این شبکه جزئیات بیشتری ارائه نکرد اما به نقل از مقامات آمریکایی که نامشان فاش نشد، گفت که آب و هوا عامل مهمی در زمان حملات خواهد بود زیرا ظاهرا واشنگتن خواهان دید بهتر برای جلوگیری از هدف قرار دادن غیرنظامیان است.

به گزارش همشهری‌آنلاین، این درحالی است که ایران هرگونه دخالت در حملات چند روز پیش به پایگاه برج ۲۲ را رد کرده است.

این عملیات ممکن است چند روز یا هفته‌ها ادامه پیدا کند

به گفته دو منبع مطلع، جو بایدن این هفته در ملاقات خصوصی با دستیاران امنیت ملی خود، سوالی را مطرح کرد و گفت اگر او دستور اقدام نظامی برای انتقام مرگ سه آمریکایی را صادر کند، آیا مذاکرات بر سر آزادی گروگان‌های آمریکایی در غزه را به خطر می‌اندازد؟

به گزارش انتخاب، به گفته این منابع، وقتی دستیار‌های بایدن نگرانی‌های او را کاهش دادند، او تصمیم گرفت که اقدامات تلافی‌جویانه را انجام دهد.

مقامات امریکایی می‌گویند بایدن به طرحی که انتظار می‌رود چند روز و احتمالاً هفته‌ها ادامه پیدا کند، رضایت داده است.

این مقامات افزودند که انتظار می‌رود نیرو‌های آمریکایی در واکنش به حمله پهپادی شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران که بیش از ۳۰ نفر از نیرو‌های آمریکایی را نیز مجروح کردند، اهدافی را در کشور‌های مختلف و خارج از ایران مورد هدف قرار دهند.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.