آمار قربانیان کرونا در ایران کاهش یافت/ مبتلایان دیابت در فاز دوم واکسیناسیون

به گزارش آوای البرز ، سیما سادات لری می گوید در 24 ساعت گذشته براساس آزمایشات دقیق تشخیصی ، کوید 10 هزار و 145 بیمار جدید را در کشور شناسایی کرده است ، متأسفانه 202 نفر از همراهان ما که دیروز به دلیل بیماری بیماری کرونا قلب جان خود را از دست دادند.

طبق آمار فعلی ، تعداد کل موارد و قربانیان در کشور از زمان شیوع بیماری به ترتیب به 2 میلیون و 732 هزار و 152 نفر و 76 هزار و 433 نفر رسیده است.

بر اساس اطلاعات مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، یک میلیون و 713 هزار و 648 نفر دوز اول واکسن کرونا و 342 هزار و 950 نفر دوز دوم دریافت کردند که باعث افزایش تعداد واکسن ها در کشور به 2 میلیون واکسن شد و به 56 هزار و 598 مورد رسید.

علاوه بر این ، در حال حاضر 46 شهر در کشور با رنگ قرمز ، 263 شهر با نارنجی و 139 شهر با رنگ زرد وجود دارد.

اگرچه تعداد قربانیان و مبتلایان در کشور رو به کاهش است ، اما کارشناسان به آسیب پذیری این وضعیت اشاره می کنند و از مردم می خواهند پروتکل ها را جدی بگیرند و در خارج از کشور ماسک بزنند. روز گذشته ، رئیس گروه اپیدمیولوژی بیمارستان ماسی دانشوری ، دکتر پیام طبرسی گفت: تا زمانی که اوضاع تثبیت شود و مرگ ها ادامه پیدا کند ، همه باید ماسک بزنند ، حتی بیرون.

وی افزود: تغییر شکل ویروس کرونا باعث افزایش ظرفیت انتقال شده است. بسیاری از مردم در همه جا ماسک می زنند زیرا ماسک می زنند و به مهمانی نمی روند.

طبرسی افزود: اگر این ویروس تاریخچه ویروس های دیگر را دنبال کند ، پس از دو سال چرخش و واکسیناسیون ، به مدت یک سال از چرخش خارج می شود.

دور دوم تزریق به بیماران دیابتی انجام شد

مدتی است که در ایران برنامه های واکسیناسیون برای کادر پزشکی ، افراد بالای 80 سال و افراد مبتلا به بیماری های خاص اجرا می شود. آزادولا رجب ، رئیس انجمن دیابت ایران روز گذشته گفت: افراد دیابتی در مرحله دوم واکسیناسیون تاج گل هستند که در ماه های ژوئن و ژوئیه انجام می شود.

وی گفت: حتی پس از دریافت واکسن کرونا ، بیماران دیابتی باید از پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک ، حفظ فاصله اجتماعی ، شستن مداوم دست ها ، ضد عفونی و جلوگیری از ترافیک در محیط های متراکم پیروی کنند.

وی افزود: اگر فرد مبتلا به دیابت به ویروس کرونا آلوده شود ، علائم شدیدتری را تجربه می کند ، اما اگر دیابت خود را به خوبی مدیریت کند ، دیابت آنچنان شدید نخواهد بود.

دکتر گفت ، علاوه بر این ، همه واکسن های تاج موثر و کارآمد هستند. عابدینی مجدداً کوچک شد و خواستار واکسیناسیون برای افراد مبتلا به آلرژی شد.

وی با اشاره به شعار سازمان بهداشت جهانی “واکسن بهتر موجود است” گفت: “هر واکسنی که در یک مرکز بهداشتی تزریق شود ، م effectiveثر و خوب است.”

متخصصان ریه می گویند این واکسن برای مبتلایان به آلرژی بی خطر است: «این افراد آلرژی خود را به مراقبت های بهداشتی در مراکز بهداشتی هنگام واکسیناسیون گزارش می کنند و پس از تزریق حداقل نیم ساعت در آنجا می مانند. در صورت وجود عوارض احتمالی.

دکتر. می گوید عابدینی. واکسیناسیون تأثیر نامطلوبی بر روی بیماران مبتلا به CLL ندارد ، اما نظر پزشک معالج آنها مهم است.

جزئیات نحوه انجام امتحان نهایی

علی رغم شیوع موج چهارم تاج در کشور ، تصمیم گرفته شده است که امتحانات نهایی مدارس در ایران به صورت حضوری انجام شود و این مسئله والدین دانش آموزان را نگران می کند. امتحان دانش آموزان از 17 مه آغاز می شود. علاوه بر دانش آموزان کلاس XII (برای امتحان نهایی) ، دانش آموزان کلاس IX باید برای معاینه حضوری ظاهر شوند. با وجود اعتراف ستاد ملی کرونا در آزمون حضوری ، اعتراض برخی دانشجویان همچنان ادامه دارد.

مقامات وزارت آموزش و پرورش در مورد انجام آزمونهای مجازی برای پایه های نهم و دوازدهم توضیح و استدلال کرده اند: “هر دو این پایه ها در انتخاب رشته و کنکور گنجانده شده است ، بنابراین نمرات قابل اعتماد تر هستند. زیرا شما باید در آن شرکت کنید. “

در این رابطه ، محمد محسن بیگم؛ مدیر کل دفتر بهداشت وزارت آموزش و پرورش گفت: “همه افسران و مدیران مدارس در منطقه امتحان آموزش دیده اند و دوره های ضمن خدمت در مورد آموزش افسران در منطقه معاینه برای مطابقت با دستورالعمل های بهداشتی در روزهای اخیر ، چندین جلسه ویدئو کنفرانس برای مدیران کل استانی ، روسای ارزیابی ، معاونان و سرپرستان برگزار شده است.

وی افزود: “بخش عمده ای از نکات ذکر شده در آموزش منابع انسانی البته این است که پروتکل برگزاری امتحانات مانند سال گذشته است ، شاید 10٪ بندها تغییر کرده باشد.

مدیر کل دفتر بهداشت و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مورد توزیع مواد (ماسک ، ضد عفونی کننده ، الکل) به مناطق معاینه گفت: “این موضوع در تمام مناطق معاینه اعلام شده و قبلاً تهیه شده است. با مواد مورد نیاز “ما از نظر نیازهای مناطق امتحانی و مدارس مشکلی نداریم.

محسن بیگم نوشت: “بخشی از مشکل دانشجویان و خانواده های آنها است. به عنوان مثال ، آنها باید ماسک و ضد عفونی کننده شخصی داشته باشند و دانش آموزان باید از جمع شدن قبل و بعد از امتحان خودداری کنند.”

235232