آماده‌باش کامل نیروهای حفاظتی و جنگل‌بانان برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی خبر داد؛

آماده‌باش کامل نیروهای حفاظتی و جنگل‌بانان برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از آماده‌باش کامل نیروهای حفاظتی و جنگل‌بانان در ایام تعطیلات نوروزی برای پاسداری از عرصه‌های منابع طبیعی خبرداد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا از وزارت جهاد کشاورزی، علی ملکی آهنگران اظهار کرد: در تعطیلات نوروزی بیش از یک‌هزار واحد گشت خودرویی، موتوری و پیاده مسوولیت حراست و پاسداری از عرصه‌های منابع طبیعی را برعهده دارند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار داشت: خط ارتباطی ۱۳۹ و ۱۵۰۴ به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی دریافت گزارش‌های مردمی است و دوستداران منابع طبیعی هرگونه آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع و یا هرگونه تخریب و تصرف منابع طبیعی از سوی افراد سودجو را می‌توانند به این سامانه اعلام کنند.

ملکی‌آهنگران با بیان این که برخی افراد فرصت طلب از تعطیلات نوروزی استفاده کرده و به تخریب و تصرف منابع طبیعی دست می‌زنند، هشدار داد: با هماهنگی انجام شده با مقامات قضایی با متصرفان منابع طبیعی و قاچاقچیان چوب در ایام تعطیلات نوروزی به شدت برخورد شده و این دسته افراد به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی به مردم توصیه کرد: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و حضور احتمالی مردم در طبیعت، از هرگونه آتش‌افروزی و روشن کردن آتش در جنگل و مراتع جداً خودداری کنند تا با مشارکت مردم و همیاران و دوستداران طبیعت شاهد شکوفایی ایرانی سرسبز و قوی باشیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به مردم توصیه کرد: هنگام تردد در جاده‌ها از پرتاب کردن فیلتر سیگار، انداختن بطری، شیشه و قوطی فلزی در حاشیه جاده‌ها خودداری کنند، زیرا این اشیاء علاوه بر تخریب طبیعت و منابع طبیعی سبب حریق در جنگل‌ها و مراتع می‌شود.

وی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی یگان حفاظت به تمهیدات پیش‌بینی شده برای روز طبیعت در سطح کشور اشاره کرد و گفت: نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی از ابتدای تعطیلات نوروزی ضمن گشت‌زنی در سطح عرصه‌های ملی با اقدامات به موقع از هرگونه سوء استفاده افراد فرصت‌طلب به این عرصه‌ها جلوگیری می‌کنند.

ملکی گفت: هدف از آمادگی و گشت‌زنی مداوم گروه‌های حفاظت منابع طبیعی در روز سیزده بدر سال جاری، پیشگیری از هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی و همچنین جلوگیری، کنترل و اطفاء حریق‌های احتمالی در عرصه‌های منابع طبیعی است.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.