آغاز عملیات زیباسازی از ورودی جنوب شرقی شیراز

شهردار منطقه دو شیراز اعلام کرد: عملیات زیباسازی ورودی جنوب شرقی شیراز آغاز شد

احداث هفت کیلومتر فضای سبز بلوار خلیج فارس در دو فاز برای زیباسازی، افزایش سرانه فضای سبز و ارتقای کیفیت زندگی در دستور کار قرار گرفته است. 5 هکتار در فاز اول. حلقه دسترسی جنوب شرقی شهر) عمل می کند.

شهردار منطقه دو شیراز با اشاره به ایجاد مزاحمت در ورودی جنوب شرقی شیراز گفت: یکی از مطالبات مکرر مردم این است که همیشه مراقب ورودی شهر شیراز باشند که ضلع جنوب شرقی علیرغم تلاش های قبلی تاکنون اقدامی انجام داده است. کیفیت لازم برای این مسیر.” خیر، بلوار مدرس ویترین شهر شیراز در منظر مسافران داخلی و خارجی در تداوم ورودی جنوب شرقی و فرودگاه شیراز است. گردشگران خارجی و حتی مقامات کشوری و استانی.

محمد تولایی شیرازی افزود: تلاش می کنیم مسیرهای منتهی به ورودی و خروجی شهر شیراز از پل فسا تا میدان ولی آذر را زیباسازی و تقدیم مردم شیراز کنیم.

وی گفت: علاوه بر راه های دسترسی جنوب شرق، فضای سبز بلوار خلیج فارس، احداث و بهسازی خیابان های مدرس، رحمت، کریم خان، لطفعلی خان سند، کوی زهرا، توحید و القنلب است. همچنین احداث سبزه در ورودی بلوار آیت خاشکی و مجموعه ورزشی محله شهزاد بیگم در دستور کار قرار دارد.

تولایی با اشاره به لزوم همکاری شهروندان در این زمینه گفت: برای توجه به مبلمان شهری، رفع تابلوهای غیرمجاز، ساماندهی و رنگ آمیزی درب منازل با همکاری اهالی، تعمیر خطوط عابر پیاده و رنگ آمیزی پل های عابر پیاده اقداماتی در حال انجام است. دستور جلسه.

وی افزود: مهمترین نتایج فضاهای سبز در شهرها کارکردهای اکولوژیکی آنهاست که از یک سو باعث ایجاد تعادل در متابولیسم شهر می شود و از سوی دیگر سطح زیبایی و افزایش کیفیت زیستی شهرها را بالا می برد. این حس در واقع فضاهای سبز است، ریه هایی که شهرها از طریق آنها تنفس می کنند.

شهردار منطقه دو شیراز گفت: امیدواریم تا فرا رسیدن نوروز 1402 با استفاده از نهال ها، درختان و گونه های مقاوم در معابر در مقاطع مختلف، هدیه ای شایسته به کرامت شهروندان شیرازی تقدیم کنیم. از سوی شهرداری و شهروندان انتظار می رود که از شهرداری برای نگهداری از نهال ها حفاظت و کمک کنند.

وی گفت: در این طرح از 8 هزار اصله درخت، 3 هزار و 700 متر مربع گل رز و 12 هزار و 700 متر مربع چمن استفاده می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف