آغاز طرح نظارتی ویژه «شب یلدا» در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از استان چهارمحال و بختیاری، معاون نظارت، بازرسی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان چهارمحال و بختیاری با اشاره به استفاده از توانمندی های بسیج برای افزایش نظارت ها در آستانه شب یلدا گفت: 25% قابل قبول و 10% آجیل قابل قبول بر اساس فاکتور خرید.

غلامرضا قائدامینی افزود: در حال حاضر با افزایش اکیپ های نظارتی شب یلدا، توجه بازرسان در بازار میوه و خشکبار افزایش چشمگیری داشته و در بازرسی های اخیر تخلفاتی مشاهده و برخورد قانونی شده است.

معاون بازرسی سازمان صمت چرمهال و بختیار ادامه داد: طبق توافق صورت گرفته، بسیج سنا از بیست و هفتم ماه جاری به کمک بازرسان سازمان صمت خواهد آمد تا هرگونه تخلف و گران فروشی شبانه را رصد کنند.

وی خاطرنشان کرد: خرید از عمده فروشان بر اساس فاکتور بوده و در مورد میوه تا 25 درصد سود و آجیل تا 10 درصد قابل قبول است و تمامی اقلام موجود در حوزه عمومی باید در هنگام خرید دارای برچسب قیمت باشند. بیش از 10000 فاکتور به دست مشتری خواهد رسید.

قدمینی خاطرنشان کرد: در برخورد با گران فروشی و عدم رعایت قوانین صنفی اتفاق نظر وجود ندارد و از همه شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده تخلف مراتب را به بازرسان سازمان صمت گزارش دهند.

غلامرضا قائدمینی افزود: در صورت شناسایی متخلف در بازرسی و مذاکرات قیمتی، پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع می شود.

وی گفت: تیم های بازرسی و نظارت در بازار شب یلدا از سه روز قبل فعالیت خود را برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده در این بازار آغاز می کنند.

غلامرضا قائدامینی گفت: این روزها بازرسان نظارت بیشتری بر اقلام اساسی و ویژه شب یلدا از جمله آجیل، خاکشبر، شیرینی و میوه دارند.

48