آغاز به کار دونمایشگاه تخصصی گلخانه وکشت گلخانه‌ای وملزومات و تجهیزات منزل در مشهد

به گزارش آوای البرز از خراسان ، رضا صفری با اعلام خبر آغاز به کار این دو نمایشگاه افزود: این دو نمایشگاه از ۹خردادماه افتتاح و تا ۱۲ خردادماه جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد فعالیت خواهندداشت. صفری در خصوص زمینه فعالیت مشارکت کنندگان اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه ، کشت گلخانه ای ، تجهیزات و صنایع وابسته نیز بیان داشت : ساخت و تجهیز گلخانه، ادوات و تجهیزات باغبانی ، کنترل بهینه تجهیزات وابسته از زمینه های فعالیت این نمایشگاه می باشد .

وی در ادامه اهداف اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه ، کشت گلخانه ای ، تجهیزات و صنایع وابسته را معرفی تکنولوژی جدید در حوزه گلخانه و باغبانی اعلام کرد و افزود: از دیگر اهداف این نمایشگاه معرفی تولیدکنندگان داخلی و تولیدات ساخت داخل، ایجاد فضای مناسب جهت مذاکرات تخصصی صنایع مرتبط و آشنایی با تکنولوژی های نوین کشت وکار درمباحث کشت گلخانه‌ای است.

صفری در خصوص اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه ، کشت گلخانه ای ،تجهیزات و صنایع وابسته در مشهدخاطر نشان ساخت: این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۳۰۰۰ مترمربع ودر سالن مفاخر برای استقرار شرکت های حاضر پیش بینی شده تا محصولات و کالاهای تولیدی و به روز خود را به بازدید عموم بگذارند .همچنین درحاشیه این نمایشگاه تخصصی ،برنامه های جانبی شامل کارگاه های آموزشی نیز برگزار خواهد شد .

سرپرست نمایشگاه بین‌المللی مشهد در خصوص تعداد مشارکت کنندگان در اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه ، کشت گلخانه ای ، تجهیزات و صنایع وابسته نیز گفت : تعداد کل مشارکت کنندگان ۷۰ شرکت است که

تعداد مشارکت داخل استان خراسان رضوی 23 شرکت و همچنین تعداد مشارکت خارج از استان خراسان رضوی ۴۵ شرکت از استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، اصفهان ،آذربایجان شرقی ، مرکزی ، تهران ، قزوین، بوشهر ، کرمان ، یزد ، فارس ، همدان و مازندران می باشد .

صفری در ادامه در خصوص دهمین نمایشگاه ملزومات و تجهیزات منزل گفت:این نمایشگاه طبق برنامه ریزی تقویم نمایشگاهی مشهد قراربود از دوم تا پنجم خردادماه امسال برگزارشود اما به دنبال حادثه تلخ سقوط هلیکوپتر وشهادت رییس‌جمهور محبوب وهیئت همراه ایشان کنسل و مقرر گردید همزمان با اولین نمایشگاه گلخانه وکشت گلخانه ای برگزار شود.

وی خاطر نشان ساخت: این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۵۰۰۰ مترمربع ودر سالن های فردوسی‌ و عطار برای استقرار شرکت های حاضر در این نمایشگاه پیش بینی شده تا محصولات و کالاهای تولیدی و به روز خود را به بازدید عموم بگذارند.

وی در خصوص تعداد مشارکت کنندگان در نمایشگاه ملزومات و تجهیزات منزل گفت: تعداد کل مجموعه های حاضر در دهمین نمایشگاه تخصصی ملزومات و تجهیزات منزل ۸۶ شرکت کننده است که تعداد مشارکت کنندگان داخل استان خراسان رضوی ۶۹ شرکت و همچنین تعداد مشارکت کنندگان خارج از استان خراسان رضوی نیز ۱۷ شرکت از استان های تهران ، مازندران و آذربایجان شرقی می باشد.

گفتنی است این دو نمایشگاه تا ۱۲ خرداد ماه ادامه خواهد داشت وعلاقه مندان می‌توانند همه روز ه از اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه ، کشت گلخانه ای ، تجهیزات و صنایع وابسته از ساعت ۱۶ الی ۲۱بازدید داشته باشند. همچنین ساعات بازدید از دهمین نمایشگاه ملزومات و تجهیزات منزل نیز

همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ می‌باشد .

۴۶