آخرین وضعیت پروژه‌های مرمتی میراث فرهنگی آذربایجان‌غربی / بزرگترین سایت موزه شمال‌غرب کشور در چالدران احداث می‌شود

به گزارش آوای البرز آذربایجان غربیجلیل جباری ، مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ، در مورد رویدادهای هفته میراث فرهنگی گفت: دیدار با فعالان و سازمان های غیردولتی گردشگری در این هفته ، چاپ تمبر مسجد جامع ، ساختار تاریخی و مسابقه جنگ کالدوریا ، عکسبرداری و عکاسی نمایشگاه آجرهای لعاب دار ، آغاز عملیات اجرایی سایت موزه جنگ کالدورن در زمینی به مساحت 4 هکتار. و غیره در شمال غربی کشور.

او افزود: سه کاروان نفت در ارومیه و کاروان های خان و خطورکوی در دستور کار احیا و احیای مجدد قرار دارند تا در لیست های ملی و جهانی ثبت شوند.

شناسایی و احداث مجتمع پردیس دانشگاه ارومیه

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و باستان شناسی آذربایجان غربی افزود: “مجموعه دانشگاه دانشگاه ارومیه در سال 1994 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. در نتیجه این ثبت ، رعایت قوانین فرهنگی ضروری است. خرج شد
“یکی از اولویت های اصلی این بازسازی ها احیای ورودی تاریخی این مجموعه است که به زودی آغاز می شود ، در حالی که موزه پس از شناسایی و مرمت از طریق استفاده ، این مجموعه را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.”
وی ادامه داد: باغ مجموعه پردیس دانشگاه ارومیه و ورودی مجموعه در دوره خواجه ایجاد شد و در دوره پهلوی ساختمانهایی احداث و به تدریج به عنوان دانشگاه و بیمارستان مورد استفاده قرار گرفت.

آخرین وضعیت پروژه های مرمت میراث فرهنگی آذربایجان غربی / بزرگترین سایت موزه شمال غربی کشور که در کالدور ساخته می شود

سرزمین تاریخی پادگان لشکر 64 در ارومیه

جباری گفت: زمین پادگان لشکر 64 ارومیه دارای 42 بنای تاریخی است و 9 هکتار پادگان باغ موزه محسوب می شود که دانشگاه شهید بهستی بر اساس تاریخ استان طرح کاربری زمین را برای این منطقه تهیه کرده است ، از جمله تجهیزات نظامی و هویت.
وی افزود: درخواست ما از همه ارائه دهندگان خدمات این است که برای ایجاد زیرساخت ها و حفظ فضای سبز و محوطه سازی این باغ همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: 7 پروژه بزرگ در استان شامل زمین پادگان ارومیه است که از محل اعتبارات ملی سفر ریاست جمهوری سال 1998 مرمت و احیا می شود و بهره برداری از آنها منجر به ایجاد بسیج در بخش گردشگری می شود. آذربایجان غربی

پروژه های مرمت آثار تاریخی ارومیه

جباری گفت: “مقبره ابراهیم محمد بن خلیل با اعتبار شهرداری ارومیه مرمت می شود. پیش بینی می شود یک و نیم میلیارد تومان این پروژه به اتمام برسد. مرمت این مقبره در حال حاضر 80٪ پیشرفت فیزیکی دارد و انجام می شود دو ماه پس از مرمت ساختمان به پایان رسید.
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی افزود: کاروانسرای شرکت نفت در سال های گذشته به دلیل کم توجهی متروکه شد و کار مرمت از سال 1997 آغاز شد و مرحله دوم آن در سال جاری در حال انجام است. “
جباری گفت: این کاروانسرا یکی از سه کاروانسرای پیشنهادی برای ثبت جهانی مجتمع کاروانسرای ایران در یونسکو است.

سایر پروژه های گردشگری

جباری در مورد تله کابین ارومیه اظهار داشت: این پروژه مشکلات جدی دارد و سرمایه گذار اقدام جدی برای اتمام پروژه انجام نمی دهد.
جباری گفت: “اگر سرمایه گذار اقدامی جدی انجام ندهد ، ما پروژه را پس خواهیم گرفت”.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی نیز در مورد موزه بانکداری گفت: دلیل تأخیر در اجرای پروژه Housing Singh Bank است که ما آنها را برای تکمیل پروژه آگاه کرده ایم.

48